Posłanka PO: Nie można czynić kompromisu z prawem. Nie możemy się zgodzić na to, że dwa plus dwa będzie cztery i pół

- Jeżeli ktoś chce powiedzieć, że dwa plus dwa jest pięć, to nie możemy się zgodzić na to, że dwa plus dwa będzie cztery i pół - mówiła Joanna Mucha w Poranku Radia TOK FM. - Tak samo nie możemy zgodzić się na to, żeby kompromis polegał na tym, że złamiemy prawo - zaznaczała polityk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Nasze stanowisko się nie zmienia - podkreśliła Joanna Mucha w Poranku Radia TOK FM, odnosząc się do kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. - Uważamy, że jeśli nie dojdzie do zaprzysiężenia trzech poprawnie wybranych sędziów i opublikowania wyroków, które już zgodnie z prawem zapadły, to tak naprawdę nie możemy mówić o dalszym ciągu tego procesu - zaznaczyła posłanka PO.

- Słowo kompromis jest tutaj używane w sposób niewłaściwy - oceniła Mucha. - Nie można czynić kompromisów z prawem, tak jak nie można czynić kompromisu z matematyką. Jeżeli ktoś chce powiedzieć, że dwa plus dwa jest pięć, to nie możemy się zgodzić na to, że dwa plus dwa będzie cztery i pół. Tak samo nie możemy zgodzić się na to, żeby kompromis polegał na tym, że złamiemy prawo - podkreślała.

- Mam wrażenie, że Szydło została wystawiona na straceńczą misję - uznała polityk. Jej zdaniem, premier "doszła do ściany, dalej nie ma żadnego kroku". - Spodziewam się, że za chwilę nastąpi jakąś istotna zmiana stanowiska partii rządzącej albo kolejna duża zasłona dymna, która będzie wskazywać, że ta zmiana jest przygotowywana. Być może będzie się to wiązało z dość mocnymi zmianami na forum rządu - prognozowała Mucha..

TOK FM PREMIUM