Co wydarzyło się 25 maja 1990 roku? Kraśko poleca otwierać szampana

- Czy Unia ma swoje wady? Jak cholera! - mówił Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. - Czy istnieje coś lepszego dla Polski niż obecność w UE? Nie istnieje! - podkreślił.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Co wydarzyło się 25 maja 1990 roku? - spytał Piotr Kraśko na początku Poranka w Radiu TOK FM. - Jeżeli ktoś nie idzie do pracy, a ma szampana w domu - bardzo proszę - powiedział. - I nie musi nigdzie jechać samochodem - dodał.

- 25 maja 1990 r. wystąpiliśmy z wnioskiem o stowarzyszenie ze Wspólnotami Europejskimi. To był początek naszej drogi do zjednoczonej Europy - wyjaśnił Kraśko. - Tak się zaczęła historii Polski w Europie. Warto to dziś przypomnieć - zaznaczył.

- Bo gdzie my jesteśmy? - spytał dziennikarz. - Jesteśmy częścią najpotężniejszej organizacji, jaką kiedykolwiek w historii ludzkości stworzyły państwa. Najskuteczniejszej, najlepszej organizacji, jaka powstała na kontynencie europejskim - mówił Kraśko. Zaznaczył, że w Unii Europejskiej żyje ponad 500 mln mieszkańców, a połączone PKB jej członków jest większe od PKB USA.

"Warto to świętować"

- Nigdy nie było wspólnoty w Europie, która lepiej realizowałaby polskie interesy niż UE- dodał Kraśko. - Czy Unia ma swoje wady? Jak cholera! Czy istnieje coś lepszego dla Polski niż obecność w UE? Nie istnieje! - podkreślił. - Czy realizuje polskie interesy? Tak! Lepiej niż cokolwiek innego. Warto to świętować - stwierdził dziennikarz. -Czy ma sens twierdzenie, że nie na taką Unię się umawialiśmy i nie na taką Unię głosowaliśmy w referendum w 2003 roku? Nie - dodał.

- Dyskusja o miejscu polski w Europie, jak powinna funkcjonować Europa jest dyskusją, jaką naprawdę z sensem możemy prowadzić codziennie - uznał Kraśko.

TOK FM PREMIUM