Sierakowski: Dudy nikt nie traktuje poważnie. To nie tylko słaby prezydent, ale też fatalnie traktowany

- Nawet drugoligowi politycy PiS, pytani o los prezydenckich ustaw, mówią, że to nie decyzja prezydenta - utrzymywał w Poranku Radia TOK FM Sławomir Sierakowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- To nie tylko jest prezydent, któremu się zapamięta tych trzech sędziów czy ułaskawienie Kamińskiego - mówił Sławomir Sierakowski. - To pierwszy prezydent, z którym który nie ma rozmowy nawet o wetach - zaznaczył.

- Regularnie upokarzany przez Kaczyńskiego - dodawał Sierakowski, wskazując np. na moment, "kiedy wygłosił takie koncyliacyjne przemówienie ".

Szef "Krytyki Politycznej" mówił też o "obietnicach prezydenta" dotyczących frankowiczów. - Banki poniosą cały koszt i frankowicze w to uwierzyli. I wiek emerytalny i trzecią ustawę wprowadził do Sejmu - dodał. - Wszystkie są na żadnym etapie postępowania w Sejmie. Nikt ich poważnie nie potraktował - zaznaczył Sierakowski.

- Nawet politycy drugoligowi PiS, pytani o los tych ustaw, mówią, że to nie decyzja prezydenta, co się będzie z nimi działo - decyduje parlament - mówił publicysta. - Dudy nikt nie traktuje poważnie, nawet jego własny obóz polityczny. To jest nie tylko prezydent słaby, ale też fatalnie traktowany - oceniał.

TOK FM PREMIUM