Wielowieyska pyta ks. Sowę o religię na maturze. "Nie rozumiem rozgłosu. Przecież nie będzie obowiązkowa jak polski czy matematyka"

Ks. Kazimierz Sowa był gościem Dominiki Wielowieyskiej w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Ks. Sowa w Poranku Radia TOK FM u Dominiki Wielowieyskiej komentował pomysł religii jako jednego z dodatkowych przedmiotów maturalnych.

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, że Kościół dogadał się z rządem. Bp Mendyk powiedział: Jak Bóg pozwoli, religia na maturze w 2021 r.

- Chodzi tutaj o religię jako przedmiot dodatkowy, to znaczy kierunkowy dla tych osób, które potem swoją przyszłość łączą ze studiami teologicznymi, bądź ze studiami w seminariach duchownych. Trochę się dziwiłem, że ta sprawa nabierała takiego rozgłosu, jakby dochodziło do, nie wiem, wprowadzenia religii jako obowiązkowego przedmiotu na maturze, zamiast matematyki, polskiego czy języka obcego - mówił w Poranku Radia TOK FM ks. Kazimierz Sowa.

Jego zdaniem problemu z brakiem kontroli katechetów i programem nauczania religii w szkole nie ma.

Celiński ostro : W relacjach Państwo-Kościół po 1989 r. to pierwsze rzadko jest traktowane podmiotowo - raczej jako bankomat W relacjach Państwo-Kościół po 1989 r. to pierwsze rzadko jest traktowane podmiotowo - raczej jako bankomat

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM