''Nawet komuniści nie traktowali opozycji z taką nienawiścią jak PiS. Burzyńska oburzona: Nie, nie, nie. Nie zgadzam się!

Kto jest odpowiedzialny za zimną wojnę domową w Polsce? Kto gorzej traktował opozycję: PiS czy PO? Spór publicystów w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPublicyści w Poranku Radia TOK FM spierali się o zachowanie PiS i PO - czy obie partie są tak samo odpowiedzialne za jakość debaty i nakręcanie emocji? Czy jesteśmy w stanie permanentnej "zimnej wojny domowej"?

- Cała polityka Jarosława Kaczyńskiego służyła właśnie do tego, by dotrzeć do najgorszych ludzkich instynktów, żeby wyzwolić najgorsze emocje: zawiść, zazdrość, podejrzenie - komentował Tomasz Wołek, publicysta. - Nie ma sensu cytować tych wszystkich epitetów, które padały - dodał. - Nawet komuniści nie traktowali opozycji z taką nienawiścią - dodał.

- Odpowiedzialnością za złe emocje, podsycane nieustannie, obarczam stronę pisowską - ocenił.

- Nie, nie, nie. Nie zgadzam się z Tobą kompletnie - oponowała Agnieszka Burzyńska. - A jak poprzednia ekipa traktowała opozycję? Z jakim lekceważniem?

- Tu nie ma porównania! Nie było tych okropnych określeń - upierał się Wołek.

- Prawdą jest, że byli frustrowani przez lata i teraz mamy tego efekt - stwierdziła Ewa Siedlecka. - Wszystko da się wytłumaczyć. Nie wszystko da się usprawiedliwić - dodała.

TOK FM PREMIUM