Schnepf wraca do Polski. Paradowska złośliwie: PiS kadry dyplomatyczne ma wybitne, będzie miał kto go zastąpić

Janina Paradowska ironizuje nt. dobrej zmiany w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWczoraj pojawiła się informacja, że ambasador RP w Waszyngtonie Ryszard Schnepf został odwołany. Przyczyną miało być to, że prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego, był podczas swego pobytu w Waszyngtonie gościem polskiego ambasadora podczas uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 maja zorganizowanych w rezydencji dyplomaty.

Minister Waszczykowski w rozmowie z TOK FM stwierdził, że Schnepf kończy swoją czteroletnią kadencję i w lipcu w normalnym terminie wraca do Warszawy. Według szefa MSZ pojawiające się w mediach informacje, że odwołanie Schnepfa ma związek z jego spotkaniem z prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim, "to jakieś nieuprawnione spekulacje".

- Mi ta przyczyna wydaje się prawdopodobna - oceniła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. - Obecna koalicja kadry, zwłaszcza dyplomatyczne - co widać po naszych stosunkach z zagranicą i marniejącej pozycji Polski - ma wybitne i jest kim zastępować dobrych ambasadorów - wyzłośliwiała się Paradowska.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM