Springer: Byliście idiotami. Kopacz: Nie jest tak, że nie zauważaliśmy problemu. Była ''Rodzina na swoim'''

- Jak patrzę na rządzących, niewątpliwie pierwszeństwo w programie Mieszkanie Plus będą mieli zwolennicy PiS - mówiła Ewa Kopacz. - Kaczyński o to zadba, tak jak dba o to, żeby w spółkach Skarbu Państwa jego ludzie z legitymacją partyjną dostawali dobre stanowiska - dodała była premier.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Czytaliśmy chyba wszyscy Filipa Springera, który na Facebooku napisał kilka gorzkich zdań pod państwa adresem - powiedział Jan Wróbel do byłej premier Ewy Kopacz w Poranku Radia TOK FM.

"BYLIŚCIE IDIOTAMI!!! - wy wszyscy, którzy wiedząc przez tyle lat w jakich warunkach żyją Polacy i co muszą robić, żeby mieszkać spokojnie. Rozwiązania, które są w tym programie były do wzięcia 5 i 10 lat temu. Ale byliście IDIOTAMI, STRASZNYMI, STRASZNYMI IDIOTAMI bo uznaliście, że Polacy sami sobie z tematem mieszkania poradzą" (pisownia oryginalna) - napisał Springer .

- Specyficzny język, ja takiego nie używam - skomentowała to Kopacz.- My, widząc problemy i potrzeby Polaków, szczególnie młodych, którzy chcieli zaczynać dorosłe życie od swojego własnego mieszkania, żyć na własną odpowiedzialność, kontynuowaliśmy program Rodzina na swoim, wprowadziliśmy Mieszkanie dla młodych, które kończy swój żywot w przyszłym roku - mówiła. - Nie jest tak, że my nie zauważaliśmy tego problemu i mówiliśmy "nie będziemy tego robić" - broniła się polityk.

"Ile jest pieniędzy do rozdania?"

- Nie wiem, ile jest jeszcze tych pieniędzy do rozdania - komentowała pomysły PiS była premier. - 500 zł rozdajemy tym, którzy posiadają dzieci, za chwilę będziemy rozdawać te mieszkania - dodała. Jej zdaniem, jeśli mieszkania mają być budowane np. na gruntach kolejowych, to najpierw trzeba je sprzedać w drodze przetargu.

- Trzeba znaleźć pieniądze, żeby kupić grunty, potem żeby wybudować mieszkania, a potem trzeba znaleźć odpowiedni klucz, żeby uczciwie oceniać, kto w pierwszej kolejności mieszkania dostanie - argumentowała posłanka PO.

"Kaczyński o to zadba"

- Kto będzie płacił 10, a kto 20 zł za metr. Zbyt mało szczegółów znamy - oceniała Kopacz. - Jak patrzę na rządzących, niewątpliwie pierwszeństwo będą mieli zwolennicy PiS. Kaczyński o to zadba, tak jak dba o to, żeby w spółkach Skarbu Państwa jego ludzie z legitymacją partyjną dostawali dobre stanowiska - oceniała.

- Tylko dlatego, że dobrzy, doświadczeni urzędnicy nie posiadają sympatii PiS czy może samego prezesa, takiej jak ci, którzy nieomalże mają ten szyld wybity na czole - mówiła Kopacz.

Program Mieszkanie Plus

Kilka dni temu Beata Szydło przedstawiła założenia programu Mieszkanie Plus . Jego trzy filary to: wsparcie budownictwa społecznego, mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności, budowane na gruntach skarbu państwa, oraz wsparcie oszczędzania na cele mieszkaniowe. Program ma dotrzeć do ludzi, których nie stać na kredyt mieszkaniowy, ale potrzebują własnego lokalu, wynajmowanego i z możliwością wykupienia w przyszłości.

 

Springer: Jeśli ci z PiS spie***ą Mieszkanie Plus, będą jeszcze większymi idiotami niż poprzednicy

TOK FM PREMIUM