Wołek: Kaczyński buduje państwo całkowicie podporządkowane jego wizji i woli
Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDziś Sejm prawdopodobnie przegłosuje tzw. ustawę antyterrorystyczną , dającą służbom wiele nowych uprawnień. Będą mogły m.in. prowadzić przeszukania przez całą dobę czy zatrzymywać przed postawieniem zarzutów na 14 dni osoby podejrzewane o zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa.
- Traktuję ją jako element wielkiego planu zbudowania przez Jarosława Kaczyńskiego państwa, które byłoby całkowicie podporządkowane jego wizji i woli - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Wołek. - To jedna z cegiełek tego muru, pozostałe to system sądowniczy z Trybunałem Konstytucyjnym na czele, nauka historii, która przedstawi nasze dzieje w zupełnie innym niż zwykliśmy sądzić świetle czy system edukacji - możemy mnożyć kolejne dziedziny życia - zaznaczył publicysta. - To całościowy projekt, w jego obrębie ta reforma odgrywa bardzo istotną rolę, ale widzę ją tylko jako ważny fragment całościowego planu - dodał.
"Będzie można każdemu przedsiębiorcy rozwalić biznes"
- PiS krok po kroku kolekcjonuje kolejne narzędzia. Jak już cała kolekcja będzie pozbierana, posłużą one żeby przynajmniej zastraszać, a być może w razie potrzeby wykańczać przeciwników politycznych - stwierdził Tomasz Lis. Jak mówił, taki cel mają mieć "możliwość wyłączania stron, wskoczenia każdemu do każdego komputera, telefonu".
- Do tego mamy kolejne projekty pana Ziobry. Będzie można każdemu polskiemu przedsiębiorcy rozwalić biznes, wprowadzić zarząd komisaryczny - mówił redaktor naczelny "Newsweeka". - To służy przynajmniej zastraszaniu środowisk przedsiębiorców, a w razie potrzeby wykańczaniu tych, których się chce wykończyć - podkreślił.
"Powalanie dziewczyny na ziemię - nieprofesjonalne"
- Demonstrację tego, jak ta władza walczy o bezpieczeństwo, mięliśmy ostatnio. Dla pana Błaszczaka wielkim problemem było to, jak policjanci potraktowali demonstrantkę-radną PiS i jej córkę - mówił Lis. - Dokładnie tak, jak powinni traktować, a w związku z tym problemy wynikały dla policjantów - oceniał. - Ja bym nie powiedział, że tak jak powinni traktować, tylko raczej tak, jak wszystkich traktują - protestował Jacek Żakowski.
- Taka forma zatrzymywania - powalanie dziewczyny na ziemię, dociskanie jej kolanem - nie jest fajne i policja nie miała powodu, żeby to robić. Nie było żadnego poważnego zagrożenia, to po prostu było nieprofesjonalne - zaznaczył prowadzący audycję.
-
Paweł Śpiewak nie żyje. Znany socjolog miał 71 lat. "Postać wieloformatowa"
-
Leszek Miller o wysokim poparciu dla PiS-u: Zdemoralizowana władza demoralizuje społeczeństwo
-
Marcin W. w rękach policji. Jest podejrzany o zabójstwo dwóch osób
-
"Drastyczne" rekolekcje w Toruniu. "Żadna fundacja tego nie zrobiła, a w kościele dzieci to widziały"
-
"Rząd przygotował na nas pułapkę". Polonia w Londynie zrobiła eksperyment. Chodzi o wybory
- Wypadek radiowozu z nastolatkami. Są zarzuty. Giertych: Nie udało się sprawy przekręcić
- Inflacja w marcu 2023. Są najnowsze dane GUS i prognozy ekonomistów: To początek trendu dezinflacyjnego
- Zmiany w Kodeksie pracy 2023 zaczną obowiązywać już w kwietniu. Sprawdź szczegóły
- "Gangster w otoczeniu komendanta Szymczyka". Szef policji pozywa dziennikarza "Gazety Wyborczej"
- Wolał iść do więzienia niż ogrzewać dom. Poszukiwany 52-latek sam zadzwonił na policję