"Im szybciej zostanie przeprowadzony atak na samorządy, tym szybciej sparaliżuje się KOD i całą opozycję"

Dr Anna Materska-Sosnowska jest przekonana, że "nalot" CBA na urzędy marszałkowskiej to nie jest przypadek. - Jeśli formacja, która powstanie na bazie KOD wystartuje w wyborach, to najszybciej w samorządowych. A KOD jest zagrożeniem dla PiS - mówiła w TOK FM. Dlatego PiS będzie chciało przyśpieszyć wybory lokalne.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Funkcjonariusze CBA weszli do wszystkich urzędów marszałkowskich w kraju w czwartek Mają sprawdzać wydatkowanie unijnych pieniędzy oraz oświadczenia majątkowe marszałków.

Jak oceniła dr Materska-Sosnowska, jakiekolwiek nieprawidłowości będą wykorzystane do walki z opozycją. Bo afery uderzą w lokalnych działaczy partii opozycyjnych i tworzące się struktury KOD. I spowodują przyśpieszenie wyborów samorządowych.

- Nowoczesna właściwie nie ma lokalnych struktur. Ujawnianie jakichkolwiek nieprawidłowości uderzy w Platformę i PSL. A KOD nie zdąży utworzyć silnych struktur w terenie - mówiła politolożka z UW w "Poranku Radia TOK FM".

"CBA szuka w samorządach haków na opozycję. Żeby "Wiadomości" i "Gazeta Polska" mówiły o aferach" - ocenia Jacek Żakowski>>>

TOK FM PREMIUM