"Najgorsze świństwo", "skrajna makabreska". Publicyści wstrząśnięci zapowiedzią ekshumacji smoleńskich

Publicyści w tej sprawie jednomyślnie krytykują zapowiedzi prokuratorów ws. ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. - Ignorują i uzus kulturowy, i wolę części rodzin - komentował w TOK FM Adam Szostkiewicz, publicysta "Polityki".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Przepraszam, ale ja mam wrażenie, że dochodzimy do granicy absurdu - mówiła w TOK FM Janina Paradowska komentując decyzję Prokuratury Krajowej o ekshumacji wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej, mimo sprzeciwu części rodzin. - Jak ktoś zginął w katastrofie lotniczej, to przyczyną jego śmierci jest katastrofa lotnicza - mówiła zdenerwowana Paradowska. Zdaniem publicystki decyzja o ekshumacjach to akt desperacji i "najgorsze świństwo".

Adam Szostkiewicz stwierdził: Spodziewaliśmy się, że temat smoleński wróci. I wrócił, w ekstremalnej formie. - Z punktu widzenia kulturowego w Polsce mamy respekt wobec zmarłych. Mnie się wydaje, że decydujący głos powinien należeć do rodzin. Pytanie jest takie, do czego może posunąć się państwo. Tu wkracza oraz ignoruje i uzus kulturowy, i wolę części rodzin - zastanawiał się publicysta "Polityki".

Paweł Wroński dodał, że to "skrajna makabreska". Z kolei Agaton Koziński zwrócił uwagę, że to kolejna kontrowersyjna rzecz, która jest rzucana testowo opinii publicznej. - Rzucają pomysły, to wypuszczanie balonów próbnych. Mam nadzieję, że te zapowiedzi, to też testowanie rzeczywistości - mówił. Zdaniem Kozińskiego obowiązkowe ekshumacje wszystkich ofiar są pozbawione sensu.

DOSTĘP PREMIUM