"Jeżeli państwa nie mogły się dogadać, w czasie kiedy pogoda była dużo lepsza, dużo trudniej się dogadać, kiedy jest burza"

- Dylemat jest taki: czy Unia umrze powoli czy szybko i czy w bólach czy pod znieczuleniem - mówił prof. Jan Zielonka w Poranku Radia TOK FM. - Nie widzę możliwości, żeby się pozbierała w kształcie, jakim jest - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW czwartek Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Według oficjalnych wyników za Brexitem było 51,9 proc. głosujących w referendum. - To jest wyzwanie - oceniał w Poranku Radia TOK FM Jan Zielonka, profesor polityki europejskiej z Uniwersytetu Oksfordzkiego.

- Wielka Brytania nie wypowiedziała wojny Unii Europejskiej - uspokajał. - Postanowiła rozwiązać swoje problemy sama. UE nie była specjalnie pomocna w rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów, część z nich nawet stworzyła - dodał Zielonka.

- Na pewno nie jest to nadzieja i mam nadzieję, że nie katastrofa - mówił o Brexicie Jan Truszczyński, były wiceminister spraw zagranicznych i były pełnomocnik rządu ds. negocjacji członkostwa Polski w UE. - Dylemat jest taki: czy Unia umrze powoli czy szybko i czy w bólach czy pod znieczuleniem - stwierdził Zielonka. - Nie widzę możliwości, żeby się pozbierała w kształcie, jakim jest - dodał. - Jeżeli państwa nie mogły się dogadać, w czasie kiedy pogoda była dużo lepsza, dużo trudniej się dogadać, kiedy jest burza - ocenił profesor.

TOK FM PREMIUM