¦DM i korki na drogach. Nawet kilkaset tysięcy ludzi przyjedzie samochodami

W czasie ¦DM bramki na A4 będ± otwierane. Ale korków może to nie wyeliminować. Bo porozumienie ministerstwa z koncesjonariuszem zakłada otwieranie bramek dopiero wtedy, gdy czas oczekiwania sięgnie 45 minut. Z kolei na A1 ¦DM to okazja do... podniesienie opłat. Podwyżki nikt po zakończeniu imprezy nie zamierza cofn±ć.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Na ¦wiatowe Dni Młodzieży do Krakowa samochodami może przyjechać nawet kilkaset tysięcy osób. Tak± prognozę przygotowało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Tak wielka liczba samochodów może kompletnie zakorkować autostradę A4.

Jak ustalił reporter Radia TOK FM, resort my¶li o rozładowywaniu korków. Zawarł już porozumienie z koncesjonariuszem w sprawie otwarcie bramek. Wynika z niego, że bramki owszem otwierane będ±, ale dopiero kiedy czas oczekiwania sięgnie 45 minut.

Inne rozwi±zania dotycz± A1. Tam otwierania bramek nikt nie planuje. Plan na A1 zakłada z kolei dodatkowe bramki i... podwyżkę, któr± nazywa się ''zaokr±gleniem ceny''. Płacić trzeba będzie o 10 groszy więcej (z 29,90 na 30 zł). To ma przy¶pieszyć wydawanie reszty, a tym samym - również obsługę.

Łatwiejsze wydawanie reszty ma dać, jak poinformował minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, skrócić czas obsługi o około 10 proc.

Po zakończeniu ¦DM podwyżki nikt nie zamierza cofać.

¦wiatowe Dni Młodzieży rozpoczynaj± się 26 lipca. Impreza, w której weĽmie udział papież Franciszek zakończy się 31 lipca.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM