''Janka potrafiła zadzwonić do posła i zapytać: Jak Ty możesz opowiadać takie bzdury? Czy się nie wstydzisz?''

Jerzy Baczyński i Joanna Solska wspominali Janinę Paradowską.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Odeszła Janina Paradowska. Wybitna dziennikarka miała 74 lata.

W specjalnym programie w TOK FM wspominali ją koledzy z tygodnika "Polityka".

Jerzy Baczyński opowiadał, jak wyglądały kolegia tygodnika. - Była "okropna" - wspominał Jerzy Baczyński. - Przytłaczała dyskusję. Miała swoje zdanie i naturę polemiczną. Każdy pogląd napotykał na kontrę Janki. Jak miała dobry dzień, to było 20 kontr podczas jednego planowania. Z reguły to były uwagi, które kończyły się konkluzją. Interesowała się nie tylko polityką, ale i sprawami zagranicznymi czy kulturą - podkreślał Baczyński. - To była chyba jedyna dziennikarka polityczna, która nie cytowała swoich rozmówców. Mieliśmy o to do niej żal. Ale ona broniła swoich informatorów. Wiedziała różne rzeczy, bo oni wiedzieli, że ich nie wyda i im nie zaszkodzi - powiedział redaktor naczelny tygodnika.

Opowiadał, że kiedy słuchała wypowiedzi posłów w Sejmie, potrafiła się zdenerwować, zadzwonić i zapytać: Jak Ty możesz opowiadać takie bzdury? Czy się nie wstydzisz? Miała umiejętność zawstydzania polityków - relacjonował.

Joanna Solska wspominała, że wielokrotnie z Paradowską chodziła do teatru czy opery. - Zawsze trzeba było iść dwa kroki za nią. To ona była gwiazdą, ona kradła show. Rozdawała autografy - mówiła dziennikarka "Polityki".

Redakcyjni koledzy opowiadali, że Paradowska miała do poczucie humoru i spory dystans do samej siebie.

"Żegnaj, Janeczko". Emocjonalne pożegnanie kolegów z redakcji "Polityki".

Wszystkich, którzy chcieliby uczcić pamięć Janiny Paradowskiej, zmarłej 29 czerwca 2016 roku dziennikarki "Polityki", informujemy, że w dniu 30 czerwca (czwartek) o godz. 18.00 , w kościele Duszpasterstwa Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie z inicjatywy grupy przyjaciół odbędzie Msza Święta w jej intencji. Mszę celebrował będzie ksiądz Andrzej Luter.

DOSTĘP PREMIUM