Żakowski: Radykalizacja PiS przypomina kosmos - rozszerza się i wydłuża się poza horyzonty

Dostało się też Jackowi Sasinowi za wywiad w "Rzeczpospolitej".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW środę przez 12 godzin sejmowa komisja sprawiedliwości zajmowała się projektem nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Opozycja mówi o paraliżu i kneblowaniu TK, PiS przekonuje, że to dobry projekt, zachowujący zasady trójpodziału i równowagi władz.

- Niewiele wskazywało, że aż tak PiS się posunie w tej sprawie. PiS ma zdolność zaskakiwania nas i przekracza kolejne rysowane przez siebie Rubikony. Końca nie widać. Radykalizacja PiS przypomina kosmos - rozszerza się, wydłuża się poza horyzonty. O ile coś takiego, jak horyzonty w PiS istnieje - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

W przeglądzie pracy komentował "żenujący" i "zawstydzający" poziom komentarzy polskich polityków nt. Brexit. - Jedyne, co ma do powiedzenia Jacek Sasin w "Rzeczpospolitej" to to, że Tusk jest twarzą Brexitu. Przyzwyczailiśmy, że w polityce można powiedzieć wszystko. Ale Brexit jest taką traumą dla nas, Europejczyków, że może dobrze byłoby przez chwilę zastanowić się nad tym, czy nie byłoby lepiej dla nas wszystkich, gdybyśmy troszeczkę bardziej ważyli słowa, ostrożniej dysponowali głupstwami, idiotyzmami. Gdybyśmy zeszli w tej debacie na ziemię. Bez względu na walkę polityczną. Po co takie głupoty się gada? - pytał retorycznie Żakowski.

Jako przykład podał Borisa Johnsona, b. burmistrza Londynu, który najpierw entuzjastycznie poparł pomysł Brexit, a potem się go przeraził. Wczoraj ogłosił, że nie chce kandydować na premiera Wielkiej Brytanii.

W opinii publicznej (nie tylko w Polsce) budowane jest przekonanie, że eksperci nie reprezentują wiedzy, a czyjeś interesy. Czyli są nieważne.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM