Powstaje film o Villas. "Chciałabym się skupić nie na tragicznym końcu historii, tylko na początku"

Karolina Bielawska, reżyserka dokumentu "Mów mi Marianna", opowiada TOK FM o swoim nowym projekcie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Mój związek z Marianną był tak głęboki, bliski, że nie mogłabym teraz stanąć i zrobić kolejny film - powiedziała Karolina Bielawska reporterce TOK FM Patrycji Wanat. Bielawska jest twórczynią dobrze przyjętego przez krytykę dokumentu "Mów mi Marianna" o mężczyźnie, który decyduje się na zmianę płci.

Reżyserka zapowiedziała, że tym razem wyreżyseruje film fabularny. - O prawdziwej postaci. To będzie film o Violetcie Villas - powiedziała. - To ma być historia o wolności - wyznała Bielawska.

Myślą przewodnią dzieła będą słowa "wolność to szaleństwo". - Ona zawsze była sobą, była w kontrze i płaciła za to olbrzymią cenę. Nie tylko ona, również jej rodzina - mówiła reżyserka. - Chciałabym się skupić nie na tragicznej historii, tylko na początku. Jak to się stało, że dziewczynie z ubogiego domu z Lewina Kłodzkiego udało się nagle osiągnąć to, co było niemożliwe. I jaką cenę musi za to zapłacić - wyjawiła Bielawska.

Violetta Villas (właśc. Czesława Maria Gospodarek z domu Cieślak) była jedną z najpopularniejszych polskich artystek estradowych, znaną również poza granicami kraju. Obdarzona bardzo szeroką skalą głosu i słuchem absolutnym, występowała na scenie przez ponad cztery dekady.

Zmarła w 2011 roku - jak stwierdzono - z przyczyn naturalnych - ale w ostatnich latach żyła w skrajnej biedzie i fatalnych warunkach sanitarnych. Przed sądem stanęła jej opiekunka.

DOSTĘP PREMIUM