Kempa nie dała dokończyć Żakowskiemu słowa "konstytucyjny". Ruszyła do ataku. ''Rzepliński...''

- TK sam się unieszkodliwił - oceniła Beata Kempa. - Pan prezes Rzepliński zapomniał, że Sejm RP i posłowie wybrani z woli narodu stanowią prawo. Wszyscy inni stosują to prawo - dodała.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- PiS ma dziś pełnię władzy, która nie podlega kontroli sądów - powiedział Jacek Żakowski. - Unieszkodliwiliście Trybunał Konstytucyjny - zarzucił Beacie Kempie w Poranku Radia TOK FM.

- TK sam się unieszkodliwił - odparła szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - Pan prezes Rzepliński zapomniał, że Sejm RP i posłowie wybrani z woli narodu stanowią prawo. Wszyscy inni, również ja jako minister konstytucyjny, stosują to prawo - dodała.

- Pani nie publikuje wyroków, to pani nie stosuje - zauważył publicysta. - Żeby coś było wyrokiem, musi być podjęte w procedurze, którą przewiduje prawo. To nie było podjęte w procedurze, którą przewidywała ustawa z 15.12.2015 - zaznaczała Kempa.

"Nie ma faktycznie TK po tej ustawie"

- Ale pani nie przysługuje prawo weryfikowania Trybunału - mówił Żakowski. - A jeśli ktoś by mi przysłał pismo, powiedział: to jest wyrok Trybunału, bez żadnej procedury - stwierdziła minister. - Nie żartujmy. Ja mogę sobie mówić, że ja sobie wydrukuję Dziennik Ustaw i wtedy będzie obowiązywał - teoretyzował prowadzący Poranek.

- Nie ma faktycznie TK po tej ustawie, którą teraz przepchniecie, czyli macie pełnię władzy, robicie, co chcecie - oceniał Żakowski. - Robimy to, na co umówiliśmy się z wyborcami. Umawialiśmy się na wiele reform, bardzo konsekwentnie je wprowadzamy - podkreślała polityk.

- Podatek od sklepów wielkopowierzchniowych, coraz większe wpływy do budżetu z podatków, kwestia deficytu który będzie ograniczony. naprawdę trzeba być wyjątkowo nieprzychylnym temu krajowi, żeby nie widzieć tych sukcesów - oceniła.

"500+ mnie cieszy..."

- Każdy sukces pani rządu cieszy każdego Polaka. ale porażek jest bardzo dużo - mówił Żakowski. - 500+ mnie cieszy, chociaż jest zrobione nie najlepiej, ale dobrze, że jest - oceniał.

- Wpisaliśmy w tę ustawę również to, że po roku obowiązywania będzie przegląd - zaznaczyła Kempa. - Jeśli jest jakiś mankament, zawsze pan redaktor Żakowski może zgłosić do pani minister Rafalskiej - dodała.

- Dziękuję bardzo - ucieszył się dziennikarz. - Jeśli uzna za stosowne, żeby jeszcze jakiś mechanizm poprawić, to na pewno to zrobi, jestem przekonana - podkreśliła Kempa.

DOSTĘP PREMIUM