"Może Kaczyńskiemu śni się sen sułtański? Nie ta epoka, nie te możliwości"

- Nie porównujmy Polski do Turcji - apelował w Poranku Radia TOK FM Tomasz Siemoniak. - Polska jest członkiem UE, a w NATO jest dużo krócej niż Turcja. Jest zupełnie inaczej postrzegana - dodał. - To nie my dyktujemy warunki USA, to my zabiegamy o ich obecność - podkreślał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Nie porównujmy Polski do Turcji - apelował w Poranku Radia TOK FM Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej. - Polska jest członkiem UE, a w NATO jest dużo krócej niż Turcja. Jest zupełnie inaczej postrzegana - dodał.

- Może prezesowi Kaczyńskiemu śni się sen sułtański, że będzie samodzielnie rozdawał karty - zastanawiał się. - To nie ta epoka, nie te możliwości - podkreślił polityk. - Psujemy sobie reputację na zachodzie - dodał, wspominając artykuł "New York Times", w którym nazwano Kaczyńskiego "klonem Putina".

"Decyzje warszawskie to efekt pozycji Polski w NATO"

- To nie my dyktujemy warunki USA, to my zabiegamy o ich obecność - zaznaczył Siemoniak. - NATO nie będzie broniło Polski rządzonej przez PiS? - powiedział Jacek Żakowski. - Będzie, jak każdą inną. To co Kaczyńskiemu grozi? - pytał.

- To jest pytanie: jak i jakimi środkami NATO będzie broniło Polski. I ile Polska będzie miała do powiedzenia - dodał były wicepremier. - Dzisiejsza pozycja w NATO jest wypracowana kilkunastoma latami mocnej dyplomacji, udziałem naszych żołnierzy w Afganistanie, Kosowie...

- Decyzje warszawskie to jest efekt tej pozycji Polski, tego, że była słuchana, że byliśmy w szóstce czy siódemce najważniejszych państw NATO. To się kończy - przewidywał Siemoniak.

TOK FM PREMIUM