"Posłowie PiS przychodzą przepraszać na korytarzach. Tylko co mi z tego....?"

- Jestem załamany pewnego rodzaju wadą demokracji. Dziwię się, że posiadanie większości może tak zdemoralizować ludzi - mówił w poranku Radia TOK FM poseł klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak. Poseł zdradził, że niektórzy posłowie PiS wstydzą się swoich głosowań.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJacek Żakowski rozmawiał z Jakubiakiem m.in. o "przepchniętej" wczoraj przez PiS nowej ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. - Jestem psychicznie wykończony farsą w Sejmie. Mam dość Trybunał i całej tej zawieruchy, która nie doprowadziła do niczego. To wszystko wróci po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży - Jacek Żakowski przytoczył słowa Pawła Kukiza.

Jakubiak zgodził się ze swoim szefem. - Jestem załamany pewnego rodzaju wadą demokracji. Dziwię się, że posiadanie większości może tak zdemoralizować ludzi - mówił Jakubiak w TOK FM. - Przecież rozmawiamy na korytarzach z posłami Prawa i Sprawiedliwości. Mamy wspólne mianowniki historyczne, podobne podejście do różnej tematyki. Ale oni mówią, że w ich klubie nie ma czegoś takiego, jak demokracja. Nie ma czegoś takiego jak dyskusja. Tam jest polecenie do wykonania i oni to wykonują. Mają poczucie odpowiedzialności i się wstydzą. Jak z tym Wołyniem.

- Oni przychodzą przepraszać na korytarzach - mówił Jakubiak. - Tylko co mi z tego, że oni przychodzą przepraszać, skoro mówimy o rzeczach istotnych z punktu widzenia tożsamości narodowej. Oni chcą przestrzegać prawa, ale swojego. Traktujemy demokrację jako swoją demokrację - zakończył.

TOK FM PREMIUM