Jak dzielą się posłowie PiS? "Ludzie złamani, bez szans na awans (gdyby nie Kaczyński), zafascynowani prezesem i absolutni cynicy"

Goście Jacka Żakowskiego w TOK FM zajęli się typologią posłów partii rządzącej. Reprezentantem której grupy jest ich zdaniem Jacek Kurski?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Miałabym wątpliwości, co do przepraszających posłów PiS - powiedziała w Poranku Radia TOK FM Karolina Lewicka. Dziennikarka odniosła się do słów posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka , które padły we wcześniejszej części programu.

- Rozmawiamy na korytarzach z posłami PiS. Mówią, że w ich klubie nie ma czegoś takiego, jak demokracja. Nie ma czegoś takiego jak dyskusja. Tam jest polecenie do wykonania i oni to wykonują - wyznał Jackowi Żakowskiemu Jakubiak. - Oni przychodzą przepraszać na korytarzach. Tylko co mi z tego, skoro mówimy o rzeczach istotnych z punktu widzenia tożsamości narodowej - zaznaczał.

Cztery grupy posłów PiS

Zdaniem Lewickiej posłowie partii rządzącej dzielą się na kilka grup. - Pierwsza to ludzie złamani, druga to ci, którzy nie mają szansy na żaden awans bez Jarosława Kaczyńskiego. Teraz tę szansę mają i ją wykorzystują - dodała reporterka TOK FM. - To są wszyscy tam - rzucił Tomasz Lis.

- Trzecia grupa jest absolutnie zafascynowana Kaczyńskim - podkreśliła Lewicka. Wspominała swoje rozmowy z politykami PiS. - Przekonywali mnie, jak wspaniałym człowiekiem jest Kaczyński. Strategiem politycznym, osobą absolutnie wybitną i do szpiku kości dobrą - wymieniała. - Co do tego, że do szpiku, bym się zgodził - wtrącił Lis. - Czyja kość musi być ogryziona do szpiku, żeby ta "dobrość" się ujawniła - zastanawiał się Żakowski.

- Dorzuciłbym do typologii jeszcze jedną grupę - powiedział Tomasz Wołek. - Absolutnych cyników, którzy wiedzą, jak się sprawy mają. Nie maja złudzeń, kim jest Kaczyński, w kleszczach jakich obsesji się znajduje - tłumaczył. - Ale robią to z pełną premedytacją. Klasycznym reprezentantem grupy cynicznej jest Jacek Kurski - stwierdził Wołek.

Kleszcze obsesji Kaczyńskiego

- W kleszczach jakich obsesji jest prezes PiS? - dopytywał Lis. - Paranoidalnych po prostu - powiedział Wołek. - Nie chodzi o to, że Kaczyński rozbiera się i biega na golasa po ulicy - zaznaczył. - Jego ogląd świata jest paranoidalny. To jest zawężony ogląd świata, w którym tylko on ma rację - podkreślił publicysta.

- Tomasz Wołek przez ciebie rzucił się w wartki strumień swych myśli i płynie, i płynie, i płynie - zwrócił się żartem do Lisa Żakowski.

DOSTĘP PREMIUM