Bielan tłumaczy, o co chodziło Obamie: Prezydent rozmawiał o problemach USA

- Podpisuje się pod każdym słowem, które wypowiedział prezydent Obama. Mówię o słowach, które rzeczywiście wypowiedział a nie o tych zmanipulowanych, pojawiających się w niektórych mediach - deklarował w TOK FM wicemarszałek Senatu. Wg Adama Bielana, szczyt NATO był wielkim sukcesem i o tym trzeba rozmawiać. A nie zajmować się "didaskaliami", czyli sprawą TK.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Jak czytam, że Barack Obama mówi, że "patrzy z ufnością w przyszłość polskiej demokracji", to mogę powiedzieć, ze to święte słowa. A niektórzy twierdzili, że polska demokracja jest zagrożona - stwierdził Adam Bielan w "Poranku Radia TOK FM".

Wicemarszałek Senatu był podirytowany pytaniami Dominiki Wielowieyskiej na temat reprymendy, jakiej prezydent USA udzielił Andrzejowi Dudzie. Dlatego apelował. by rozmawiać o tym co najważniejsze - sukcesie jakim był warszawski szczyt NATO.

- Rozumiem, że uważa pan - tak jak Jarosław Kaczyński - że Barack Obama tylko chwalił naszą demokrację - dopytywała Wielowieyska.

- Podpisuję się pod wszystkim, co powiedział prezydent Obama. Wśród przyjaciół rozmawia się szczerze. Także o problemach. [....] Jeśli chodzi o spór polityczny prezydent Obama porównywał do sporu, który toczy się w Stanach Zjednoczonych, który się toczy wokół Sądu Najwyższego, ich sądu konstytucyjnego - obwieścił Bielan.

"'Dobra zmiana' naraża nas na upokorzenia. Obama dał reprymendę Dudzie" - ocenia Dominika Wielowieyska>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM