"PiS konsumuje dokonania swoich poprzedników. Ja się nie obrażam"

Min. Macierewicz uważa, że przejął armię w ruinie i w kilka miesięcy sprawił, że jest ona w doskonałej formie. - Armii i polityki bezpieczeństwa nie buduje się przez miesiące, a przez lata - mówił Bronisław Komorowski. Jego zdaniem takie wypowiedzi to "nieporozumienie na pograniczu śmieszności".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- PiS konsumuje dokonania swoich poprzedników. Ja się nie obrażam. Na tym polega korzyść Polski - mówił w Poranku Radia TOK FM Bronisław Komorowski. Komentował tym samym wypowiedzi polityków rządu o tym, że szczyt NATO był wielkim sukcesem, którego autorami są tylko oni.

- Śmiesznie brzmi, jak minister Macierewicz mówi, że armia była w ruinie, a on ją odbudował w trzy miesiące. Armii i polityki bezpieczeństwa nie buduje się przez miesiące, a przez lata. Polski potencjał obronny był kształtowany przez lata - wspomniał Komorowski, b. minister obrony narodowej. A efektem wieloletniej pracy są m.in. efekty szczytu i zapowiedzi wzmocnienia południowej i wschodniej flanki. Przechwałki ministra Macierewicza nazwał "nieporozumieniem na pograniczu śmieszności".

DOSTĘP PREMIUM