Petru o wydatkach rządu: Puszczą nas z torbami. Naprawdę puszczą nas z torbami...

- Kiedy jest kryzys gospodarczy i państwo nie ma z czego finansować na bieżąco wydatków, wtedy niestety do głosu dochodzą jeszcze więksi populiści niż PiS. Wie pan, że jest to możliwe? - pytał Ryszard Petru w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Stać nas na obniżenie wieku emerytalnego? - pytał Piotr Kraśko Ryszarda Petru w Poranku Radia TOK FM . - Oczywiście, że nas nie stać - odparł lider Nowoczesnej. - Z dwóch powodów. Kobiety będą miały znacznie niższe emerytury, w niektórych przypadkach o 1000 zł - powiedział.

Drugi powód? - To kosztuje w ciągu najbliższych kilku lat 140 mld zł - zaznaczył Petru. - 500+ jest na kredyt, obniżka wieku emerytalnego jest na kredyt, podwyżki dla rządu miały być też na kredyt. Pytanie, co z ustawą o frankach szwajcarskich. Puszczą nas z torbami - podkreślił.

Kaczyński na kolanach?

- Kiedy jest kryzys gospodarczy, fiskalny i państwo nie ma z czego finansować na bieżąco wydatków, musi iść na kolanach do funduszu walutowego - mówił Petru. - Chciałbym zobaczyć Jarosława Kaczyńskiego, jak idzie na kolanach do funduszu walutowego - dodał.

- Boję się, że wtedy niestety do głosu dochodzą jeszcze więksi populiści niż PiS. Wie pan, że jest to możliwe? - pytał prowadzącego.

Kryzys jak w Grecji?

- Cipras przeprowadza referendum: czy przyjmiemy warunki, na ktorych Europa nam pomoże, Grecy mówią "nie", po czym muszą przyjąć jeszcze gorsze warunki - powiedział Kraśko.

- Świetny przykład - przyznał polityk. - Cipras, czyli premier Grecji, okazał się dużo bardziej populistyczny niż poprzednie rządy i Grecja cały czas jest w takim kryzysie, w jakim, mam nadzieję, Polska się nigdy nie znajdzie - podkreślił.

DOSTĘP PREMIUM