"Fundamentalizm jest cechą wspólną terrorystów islamskich, chrześcijańskich i naszej partii rządzącej"

- Nie chciałbym, żeby ktoś się mnie bał. Wolałbym, żeby ludzie nas rozumieli - tak Mateusz Kijowski komentował w TOK FM wyniki sondażu OKO Press. 11 proc. uczestników badania wskazało, że boi się KOD. To przede wszystkim wyborcy PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Najwięcej Polaków - 42 proc., boi się terrorystów islamskich, 33 proc. rosyjskiej agresji - wynika z sondażu dla portalu OKO Press. 27 proc. pytanych jako zagrożenie wskazało uchodźców, 22 proc. boi się władzy ograniczającej prawa obywatelskiej, a 11 proc. ruchów opozycyjnych takich jak KOD.

- Ludzie się boją przede wszystkim tego, czego nie rozumieją. Kiedy mówimy o terrorystach islamskich, to w Polsce jest to zjawisko, którego nie rozumiemy. Gdybyśmy mieli zdefiniować kategorię, która jest odpowiednia do tego, co się dzieje - to jest to fundamentalizm. A fundamentalizm jest cechą wspólna dla terrorystów islamskich, dla terrorystów chrześcijańskich czy ateistycznych, dla Erdogana, Putina i dla naszej partii rządzącej - komentował Mateusz Kijowski w TOK FM.

Choć wielkich manifestacji organizowanych przez komitet nie widać, to działacze nie mają wakacji. Jak mówił Kijowski w rozmowie z Mikołajem Lizutem, KOD-owcy cały czas organizują spotkania, rozmawiają, przekonują do swoich racji.

- Nie chciałbym, żeby ktoś się mnie bał. Wolałbym, żeby ludzie nas rozumieli.

DOSTĘP PREMIUM