Opinia KE o Trybunal, a Czarnecki arogancko: Niech się zajm± sami sob± i ustawi± alkomaty przed budynkiem

Ryszard Czarnecki uderza w Komisję Europejsk± i zarzuca... problem z alkoholem. - Jest publiczn± tajemnic±, że niektórzy z liderów Unii maj± z tym problemy. Niech się zajm± sami sob± - tak europoseł PiS komentował działania Komisji Europejskiej ws. skoku na Trybunał Konstytucyjny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKomisja Europejska dzi¶ wydała rekomendacje dla Polski zwi±zane z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Tym samym otwarto drugi etap procedury kontroli praworz±dno¶ci.

Komisarze zaż±daj± zaprzysiężenia trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji i publikacji wyroków Trybunału. Jak odpowiada PiS? Jak wynika ze słów Ryszarda Czarneckiego nie będzie odnoszenia się do zarzutów i zaleceń Komisji Europejskiej, tylko atak. Oto próbka takiej narracji. - Mam tak± prywatn± propozycję dla KE, żeby w ramach autokontroli ustawić alkomaty przed budynkiem Komisji Europejskiej. Może się przydadz± - powiedział w rozmowie z TOK FM Ryszard Czarnecki, europoseł PiS i wiceszef Parlamentu Europejskiego.

 

- Sugeruje pan, że członkowie Komisji Europejskiej pij± w pracy - dopytała Karolina Lewicka.

- Jest publiczn± tajemnic±, że niektórzy z liderów Unii maj± z tym problemy. Niech się zajm± sami sob± - odpowiedział Czarnecki.

Co na to Marcin Kierwiński w PO? - To jest kwintesencja polityki zagranicznej, jak± prowadzi Prawo i Sprawiedliwo¶ć. Jak obrazić wszystkich partnerów. Rekomendacje dla Polski mamy poznać dzi¶ popołudniu, rz±d będzie miał trzy miesi±ce na ich wdrożenie.

TOK FM PREMIUM