"Marsz ONR to splunięcie w twarz powstańcom!" - Zandberg apeluje o solidarny protest przeciwko planom narodowców

- To gruba nieprzyzwoitość i fałszowanie historii! Kiedy co panowie, defilujący z flagami z celtyckim krzyżem, próbują się przedstawić jako dziedzice AK< to trzeba jasno powiedzieć, że nie o to walczyła Armia Krajowa - mówił w TOK FM Adrian Zandberg. Lider partii Razem jest oburzony, że narodowcy planują marsz w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak mówił w "Poranku Radia TOK FM, jest zaszokowany planami ONR. - Moim zdaniem, to splunięcie w twarz powstańcom! Bo uczestnicy Powstania Warszawskiego, o czym niestety zapominamy, walczyli przeciwko rasistowskiemu faszystowskiemu reżimowi, który wzywał do anihilacji tzw. niższych ras, czyli m.in. Słowian, w tym Polaków.

Według Adriana Zandberga, przeciwko zaplanowanemu na 1 sierpnia marszowi trzeb głośno protestować.

- To gruba nieprzyzwoitość i fałszowanie historii, kiedy panowie defilujący z flagami z krzyżem celtyckim próbują się przedstawić, jako dziedzice AK. Oczekuję solidarności całej demokratycznej klasy politycznej. Trzeba jasno powiedzieć, że wzywanie do nienawiści i przemocy, to poglądy które znajdują się poza spektrum tego, co jest w polskiej polityce akceptowane.

TOK FM PREMIUM