Wyniki TVP nie robią wrażenia na prezydenckim współpracowniku. "Poziom się poprawił" chwali

Marek Magierowski, jak posłanka Joanna Lichocka, uważa że TVP jest niezależna i nie szerzy nienawiści. Choć zaledwie kilka minut wcześniej przyznał, że "nie śledził z taką uwagą" działań prezesa TVP Jacka Kurskiego. - Szef prezydenckiego biura prasowego nie ogląda mediów? Błagam. Tego nie może pan wmówić słuchaczom - przerwała Magierowskiemu Dominika Wielowieyska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Myślę, że w porównaniu z tym, co widzieliśmy w ciągu ostatnich lat, to ten poziom się poprawił. Ale nic nie jest doskonałe. Trudno mówić o telewizji, która spełniałaby standardy BBC, jak słyszeliśmy z ust samego prezesa Kurskiego - ocenił Marek Magierowski, pytany o opinię Joanny Lichockiej.

Posłanka PiS i członkini Rady Mediów Narodowych stwierdziła w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że w telewizji publicznej "nie ma w tej chwili w przekazach nienawiści, co było do niedawna normą". Zdaniem Lichockiej, "media publiczne nie są już narzędziem walki partyjnej".

"Proszę nie oczekiwać ode mnie, żebym oceniał 'Wiadomości'"

- Czyli generalnie chwalenie wszystkich projektów PiS w "Wiadomościach", cykliczne materiały o tym, że KOD się skończy, a sprawa TK jest nieistotna, to - jak rozumiem - są dowody uniezależnienia się telewizji publicznej? - dopytywała Dominika Wielowieyska szefa prezydenckiego biura prasowego.

- Z naciskiem powiem, proszę nie oczekiwać od mnie, że będę oceniał "Wiadomości" TVP - odpowiedział Marek Magierowski.

Według najświeższych badań, w lipcu najpopularniejszym programem informacyjnym były "Fakty" TVN. "Wiadomości" znalazły się na drugim miejscu.

Udział w rynku flagowego programu informacyjnego Jedynki sukcesywnie spada. W czerwcu było to 19,76 proc., a przed rokiem w tym samym czasie - 23,16 proc..

W TVP spadają też wpływy z reklam. To miało być powodem złożenia przez Joannę Lichocką wniosku o odwołanie Jacka Kurskiego.

Ostatecznie prezes zachował stanowisko. Według nieoficjalnych informacji, za sprawą Jarosława Kaczyńskiego.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM