Kurski szuka sposobu na zachowanie pracy? "Po raz pierwszy w TVP Info będzie transmisja mszy wieczornej"

Inauguracja zbiórki pieniędzy na pomniki smoleńskie to nie jedyne, co wyróżnia dzisiejszą miesięcznicę katastrofy prezydenckiego samolotu. Jak mówił Ryszard Czarnecki w TOK FM, telewizja publiczna będzie transmitować wieczorną mszę z warszawskiej archikatedry. - Nie sądzi pan, że lepiej byłoby dla Jacka Kurskiego, żeby transmisja z mszy odbywała się co miesiąc? - pytała wiceszefa PE Dominika Wielowieyska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Nie będziemy narzucać czegokolwiek Jackowi Kurskiemu - odpowiadał Ryszard Czarnecki.

Dominika Wielowieyska nie rezygnowała. - Znacie się od lat. Gdyby miał pan, tak po znajomości doradzić, żeby wobec tego zagrożenia, co miesiąc była transmisja z mszy - mówiła gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

- Bardzo cenię Jacka Kurskiego, ale wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego niekoniecznie musi być doradcą prezes TVP. Kurski wie co robi. Nie musi słuchać rad i podszeptów polityków - uciął europoseł PiS.

Przypomnijmy, przed tygodniem podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka złożyła wniosek o odwołanie Kurskiego, ze stanowiska prezesa telewizji publicznej. Po kilku godzinach okazało się, że ani Lichocka, ani szef rady Krzysztof Czabański już Kurskiego odwoływać nie chcieli. Prezes ma pracować do połowy października. A nowy szef TVP zostanie wyłoniony w konkursie.

Nieoficjalnie mówi się, że za ocaleniem Jacka Kurskiego stoi Jarosław Kaczyński.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM