"Polska we władzy Kaczyńskiego - dyktator decyduje, które wyroki są wyrokami. Dzień świstaka"

Wg Jacka Żakowskiego najnowszy wyrok TK niewiele zmienia. Bo "nie ma znaczenia, w jaki sposób PiS łamie konstytucję" skoro rządzący odrzucili ją w całości. Oddali Polskę "we władzę Kaczyńskiego - jedynego faktycznego dyktatora decydującego, które wyroki są wyrokami". Żakowski mówi w TOK FM o "świstaku z Żoliborza" nawiązując do słynnej komedii "Dzień świstaka".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak ocenia Jacek Żakowski, "PiS polubił grę w Trybunał Konstytucyjny". I trudno się spodziewać, żeby partia Jarosława Kaczyńskiego grę przerwała. Mimo, że TK zakwestionowała część przepisów kolejnej przygotowanej przez PiS ustawy o trybunale.

Jak stwierdził gospodarz "Poranka Radia TOK FM", sytuację możemy porównać do słynnej komedii - "Dzień świstaka".- Nasz dzień świstaka ma charakter systemowy. Można by powiedzieć: Polska świstaka. Świstak mieszka na Żoliborzu, czasem wychodzi i coś tam sobie zrobi, jak to świstak. A my wpatrujemy się wciąż w niego, chociaż wiemy, że czego by nie zrobił, wiosna daleko i na razie chłód - komentował Jacek Żakowski.

Jako pierwsza, w komentarzu o spór TK-PiS, porównania do słynnej komedii z 1993 roku użyła dziennikarka "Gazety Wyborczej" Ewa Siedlecka.

"Zapłacimy za TK. Zniszczeniem zaufania i resztek kultury prawnej" prof. Ewa Łętowska o działaniach PiS>>>

TOK FM PREMIUM