"Mogę grać na saksofonie na weselach albo w knajpach" - b. prezes TK planów PiS się nie boi

W repertuarze saksofonisty Jerzego Stępnia na pewno znalazłby się standard "On the sunnny side of the street". Sędzia Jerzy Stępień mówił w TOK FM, że utraty uposażenia się nie obawia. - Mogę grać na saksofonie na weselach albo w knajpach - zapowiedział. I gwizdał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Jerzy Stępień gwiżdże na PiS! - obwieścił śmiejąc się Jacek Żakowski, kiedy były prezes TK odgwizdał fragment skomponowanego w 1930 roku standardu.

Gospodarz "Poranka Radia TOK FM" pytał sędziego, czy nie obawia się pomysłów Prawa i Sprawiedliwości dotyczących uposażeń sędziów TK.

Takie przepisy mają się znaleźć w najnowszym projekcie ustawy dotyczącej Trybunału Konstytucyjnego, którą szykuje PiS. Politycy partii rządzącej już mówią, że to projekt "ustawy debizantyzującej". PiS chce, by sędziowie nie otrzymywali uposażenia po przejściu w stan spoczynku. Mają być też pozbawieni możliwości dodatkowej pracy poza TK - np. na uczelniach wyższych.

Były prezes TK Jerzy Stępień jest obecnie prorektorem jednej z prywatnych uczelni w Warszawie.

"Prezesi nominowani przez PiS mają się dobrze. A posłowie będą obcinać uposażenie sędziom" - Wielwieyska o najnowszych pomysłach PiS>>>

TOK FM PREMIUM