Po skandalicznej aukcji w Janowie. "To była prestiżowa impreza. Jej reputacja została nadszarpnięta"

- Pierwszy raz się spotkałam z takim prowadzeniem aukcji - Anna Stojanowska, zwolniona inspektor ds. hodowli koni w ANR, nie mogła się nadziwić temu, jak przeprowadzono aukcję "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"To nie była aukcja, to była wyprzedaż" - alarmuję prasowe nagłówki. Janów Podlaski traci swoją legendę? - pytał w Połączeniu Jakub Janiszewski. - To nie była aukcja marzeń. Nie była to aukcja do jakiej przez pół wieku przyzwyczaili się klienci. Część koni nie została jednak sprzedana poniżej tzw. ceny rezerwowej, czyli nie były wyprzedawane za wszelką cenę. Cała aura jaka się wytworzyła i jej tegoroczna formuła nadszarpnęły reputacją imprezy - mówiła w TOK FM Anna Stojanowska, była inspektor ds. hodowli koni w Agencji Nieruchomości Rolnych, sędzia międzynarodowy.

Przyznała, że obserwuje aukcje w Janowie Podlaskim od 25 lat. - Wiem, jak reaguje publiczność, jak istotna jest oprawa, stworzenie pewnej magii. Od początku tego brakowało. Kontrowersyjna jest postać aukcjonera, który wykazał się skrajnym brakiem profesjonalizmu i brakiem komunikacji z tzw. spoterami - ludźmi, którzy stoją na placu i pomagają mu wyłowić klientów. Klienci nie krzyczą, że chcą kupić, nie rzucają się, żeby kupić, tylko podnoszą rękę z numerem - relacjonowała Stojanowska. - Pierwszy raz w życiu spotkałam się z tym, że aukcjoner prowadząc licytację mówił, że koń niesprzedany jest do "dokupienia" w stajni. Pierwszy raz nie zrozumiałam, ale powtórzył to kilka razy - mówiła ekspertka.

Przyznała, że jest jej smutno. - Nie mam żadnej satysfakcji po tym, co się stało w niedzielę, że to się wywaliło - mówiła Stojanowska, która na fali "dobrej zmiany" straciła pracę w Janowie. - Patrzę na to i chce mi się płakać. 50 lat pracy pasjonatów jest zniszczone - mówiła Stojanowska.

"Trzymajmy kciuki za Janów Podlaski! Wierzę, że moją życiową pasją byłaby kardiochirurgia, ale nie prowadzę operacji"

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM