"Jarosław Kaczyński dusi się w gorsecie demokratycznym. Chce w Polsce autorytaryzmu"

- Liczy się wola Jarosława Kaczyńskiego. On chce, żeby w Polsce zapanował autorytaryzm, żeby wszystko było zależne od jego woli. To, co Kaczyński robi, to złamanie trójpodziału władzy - mówiła w Poranku Radia TOK FM Renata Grochal.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Jarosław Kaczyński dusi się w gorsecie demokratycznym - mówiła w Poranku Radia TOK FM Renata Grochal z "Gazety Wyborczej".

Jej zdaniem w ostatnich dniach prezes PiS się odsłonił. Przez cały czas powoływał się - tak jak ekipa pisowska - na wolę suwerena. A teraz powiedział, że jeśli prawo będzie zabraniało postawienia pomników na Krakowskim Przedmieściu, to się zmieni ustawy - komentowała Grochal. - Tak naprawdę liczy się wola Jarosława Kaczyńskiego. On chce, żeby w Polsce zapanował autorytaryzm, żeby wszystko było zależne od jego woli. To, co Kaczyński robi, to złamanie trójpodziału władzy - oburzała się publicystka.

W ub. tygodniu dzień przed ogłoszeniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. pisowskiej ustawy o TK, Jarosław Kaczyński ogłosił, że rząd wyroku w Dzienniku Ustaw nie opublikuje.

PiS uważa, że spór o TK ma charakter polityczny. - Kaczyński odwraca wszystkie pojęcia, które obowiązywały przez 25 lat. A opozycja sobie z tym nie radzi - stwierdziła dziennikarka.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM