Kraśko drąży - co jest ważniejsze: ustawa czy konstytucja. A Bielan na to: Prawnicy nie są zgodni. Dr Zaradkiewicz...

- Czy Trybunał Konstytucyjny ma prawo ocenić konstytucyjność ustawy czy nie? - pytał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM.- Myślę, że ma prawo w zgodzie z regułami ustawowymi - odpowiedział poseł PiS Adam Bielan.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Czy Trybunał Konstytucyjny ma prawo ocenić konstytucyjność ustawy czy nie? - pytał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM.- Myślę, że ma prawo w zgodzie z regułami ustawowymi - stwierdził Adam Bielan.

- Najpierw musi stwierdzić, czy ta ustawa jest konstytucyjna - mówił Kraśko. - TK stwierdza że jest - OK, od tej pory jest to święte prawo - dodał. - TK działa na podstawie ustawy, którą uchwala parlament - podkreślał Bielan. - Przede wszystkim na podstawie konstytucji - stwierdził na to prowadzący audycję.

- Jest w tej sprawie bardzo mocny spór między prawnikami - powiedział polityk. - Dr hab. Kamil Zaradkiewicz, wielokrotnie nagradzany i chwalony przez prezesa Rzeplińskiego, wyraźnie wypowiada się publicznie, że to rozstrzygnięcie nie było wyrokiem Trybunału, nie powinno być w związku z tym publikowane - dodał.

- Ale po drugiej stronie mamy prezes Sądu Najwyższego, Naczelny Sąd Administracyjny, Krajową Radę Adwokacką - wszystkie instytucje prawnicze w Polsce - mówił Kraśko. - To jest tak naprawdę spór polityczny - ocenił Bielan.

 

Ile pamiętasz z najnowszej historii Polski? Sprawdź się w quizie z pytaniami Piotr Kraśki>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM