"Kaczyński wierzy, że prawo moralne jest w nim. A każda instytucja, która stoi na jego drodze, może być skorumpowana"

- Konserwatyści powiedzieli: "prawda jest jedna, my na nią mamy receptę i wiemy, co jest dobre, a cała reszta to didaskalia. My działamy w prawdzie, a wy w imieniu instytucji, które są z tego świata" - mówił Jakub Dymek w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Jarosław Kaczyński wierzy, że prawo moralne jest w nim i każda instytucja, która stoi mu na drodze, może być skorumpowana - mówił w Poranku Radia TOK FM Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej". - Logicznie rzecz biorąc tak może być - przyznał.

Jak przypominał, lewica przez lata powtarzała, że "wszystko jest relatywne, a instytucje nie są doskonałe". - To jest bolesny wniosek, ale niestety jest prawdziwy - zaznaczył publicysta.

- Przez lata pokazywaliśmy labilność i społeczne skonstruowanie swiata. Konserwatyści wyciągnęli z tego wniosek, powiedzieli: "prawda jest jedna, my na nią mamy receptę i wiemy, co jest dobre, a cała reszta to didaskalia. My działamy w prawdzie, a wy w imieniu instytucji, które są z tego świata" - oceniał.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM