"Wymiana elit? Ekipie nieudaczników się nie uda, mamy więc... nobilitację Edka"

- Praktyka jest taka, że jak zajmą się końmi, to jest katastrofa; jak wejdą do mediów publicznych, to słuchalność i oglądalność lecą na pysk. Kaczyński bardzo chciałby wymienić Polskę, ale już widać, że to się nie raczej uda - mówił w TOK FM Tomasz Lis. Wg szefa "Newsweeka", nie mamy "w Polsce do czynie z normalnymi rządami i rozwiązywaniem problemów, tylko z kolejnymi etapami rewolucji".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak ocenia Tomasz Lis, "wymiana elit, wymiana Polski", o której marzy Jarosław Kaczyński, jest niemożliwa. - Bo elity są z talentu, więc logiki ich wyłaniania nie można zmienić. Ale można za to zatruć atmosferę w Polsce i zrobić coś, co jest jeszcze gorsze niż wymiana elit. Można, jak to napisał niedawno prof. Wiesław Władyka, "nobilitować tego Edka", to Edek już trzyma lejce, to jest państwo Edka. I Edek dostał sto sygnałów ostatnio, że to jest jego czas - twierdził.

Mimo negatywnej oceny na temat rządów PiS, trzeba docenić to co dobre. A to jak kolejny raz podkreślił Lis, program 500 plus.

- Dla wielu ludzi te pieniądze to jest gigantyczny awans nie tylko materialny, ale też godnościowy i cywilizacyjny - stwierdził.

TOK FM PREMIUM