Senator PiS: Kijowski na pogrzebie "Inki" to prowokacja. "Jest sezon ogórkowy, chciał zwrócić na siebie uwagę"

- Kijowski jest osobą publiczną i tak jak każda osoba publiczna może być uczestnikiem sytuacji, że ktoś w sposób chamski, czasami może nawet bandycki, czasami słowny, w postaci hejtu, będzie w jakiś sposób go oceniał - mówił Jan Maria Jackowski w Poranku Radia TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Jest sezon ogórkowy, chciał zwrócić uwagę na siebie - oceniał Jan Maria Jackowski obecność lidera KOD na uroczystościach pogrzebowych "Inki" i "Zagończyka" w Gdańsku. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak Mateusz Kijowski wyprowadzany jest przez policjanta . W jego stronę lecą różne przedmioty, słychać też okrzyki: "Je*** ku***", "Ku***, dziw***", "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę".

- Być może część jakichś środowisk odebrała jego obecność, że to ma charakter prowokacji - dodawał polityk. - Czy to dobrze, że policja wyprowadza człowieka, który jest atakowany zamiast reagować na tych którzy atakują? - pytała Dominika Wielowieyska. - Nie mogę się wypowiadać na temat sytuacji, co do której nie mam kompletu informacji - odpowiadał Jackowski. - Proponowałbym, żeby pani redaktor zwróciła się z tym pytaniem do przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Nie znamy wszystkich okoliczności - stwierdził.

- Pan sugeruje, że Kijowski przychodząc na pogrzeb prowokuje. To znaczy, że jest część obywateli, która jest wykluczona z prawa do uczczenia tej historii czy postaci, jaką jest "Inka"? - pytała prowadząca audycję. - Kijowski jest osobą publiczną i tak jak każda osoba publiczna może być uczestnikiem sytuacji, że ktoś w sposób chamski, czasami może nawet bandycki, czasami słowny, w postaci hejtu, będzie w jakiś sposób go oceniał - mówił senator PiS.

Jak dodał Jackowski, po każdym występie w TVN24 otrzymuje maile z "typowym hejtem". - Nie składam z tego tytułu wniosków do policji - zaznaczył. - Z tymi, którzy się podpisują, polemizuję i prowadzę korespondencję - dodał polityk.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM