"Postawienie tamy ludziom, którzy faszyzują i wprowadzają agresję" - Neumann o wniosku ws. delegalizacji ONR

- W Polsce promocja komunizmu i faszyzmu jest zakazana. A tutaj chodzi o promocje faszyzmu i zachowań ksenofobicznych, które ONR pokazuje - mówił Sławomir Neumann w TOK FM. czworo posłów złożyło wniosek o delegalizację ONR.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Pod wnioskiem podpisała się m.in. Agnieszka Pomaska. - Rozmawiałem z posłanką, tłumaczyła, że głównym powodem napisania wniosku były zajścia podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" i zachowanie ONR. Nie wiem, jaki będzie dalszy los wniosku, czy zajmie się nim prokuratura czy sąd, czy też prezydent Częstochowy, bo tam zarejestrowana jest organizacja - mówił szef klubu PO w "Poranku Radia TOK FM".

Sławomir Neumann dziś pozna treść wniosku. Jak podkreśla, "w kreatywności czworga posłów" nie widzi nic złego.

Przypomnijmy, podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka" działacze ONR mieli ubliżać członkom KOD, którzy przyszli na uroczystości. Jak relacjonują działacze komitetu, byli szarpani, popychani, wyrywano im flagi. Mateusza Kijowskiego i i Radosława Szumeldę wyrzucono z placu prze gdańską Bazyliką Mariacką.

Politycy prawicy - z premier Szydło i szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem - winę za zajścia obarczają działaczy KOD. Szefowa rządu stwierdziła, że "prowokacją" była obecność Kijowskiego i innych aktywistów KOD podczas pogrzebu "Inki" i "Zagończyka".

DOSTĘP PREMIUM