"Na razie mieliśmy w Warszawie 'trzęsionko'. Spodziewamy się wstrząsów wtórnych, o znacznie większej sile"

Jacek Żakowski nie ma wątpliwości, że dymisje w warszawskim ratuszu nie skończą się na zwolnieniu dwóch zastępców Hanny Gronkiewicz-Waltz. Bo jak mówi, dynamika afery reprywatyzacyjnej "jest wyraziście polityczna".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Od czwartku wiceprezydentami stolicy nie są już Jarosław Jóźwiak i Jacek Wojciechowicz. Nowym zastępcą Hanny Gronkiewicz-Waltz został Witold Pahl.

- Skandale reprywatyzacyjne były znane od lat i opisywane w gazetach. Dynamika tej sprawy nie jest jasna. jasne jest to, że jest to dynamika wyraziście polityczna. Nawet jeśli warszawska "GW" ma rację, że w stołecznym ratuszu doszło do "Trzęsienia ratusza", to jest to - moim zdaniem - takie trzęsionko. Spodziewamy się wstrząsów wtórnych o silne znacznie większej od wstrząsu pierwotnego - komentował Jacek Żakowski w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem publicysty, patrząc na decyzje dotyczące zmian we władzach Warszawy, nie można zapominać o tym, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie jest już szefową stołecznej PO. Komisarzem mianowano bliskiego współpracownika Grzegorza Schetyny - posła Andrzeja Halickiego.

"Platforma popełnia samobójstwo na raty" - ocenia Michał Szułdrzyński>>>

TOK FM PREMIUM