"Kaczyński będzie walczył, aż kamień na kamieniu nie pozostanie. Nie pozostanie nic z marzeń o Polsce otwartej, odważnej i roztropnej"

"Za dwieście lat dzieci w szkole uczyć się będą, jak zepsuć to, co dawało nadzieję. Jak przegrać wygrane bitwy. Jak odebrać sens polityce" - pisze na swoim blogu polityk Andrzej Celiński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Kaczyński będzie walczył o Polskę tak, jak miłujący pokój Związek Radziecki walczył o pokój na świecie. Będzie walczył, aż kamień na kamieniu nie pozostanie" - pisze na swoim blogu Andrzej Celiński.

"Mam pewność, że kiedy już zwycięży - nic nie pozostanie z marzeń milionów Polaków o Polsce wielkiej na miarę ich marzeń" - ciągnie polityk. "O Polsce otwartej na świat, nie obawiającej się konkurencji ani w gospodarce, ani w kulturze, o Polsce pośród innych wolnych narodów Europy i Świata, Polsce odważnej i roztropnej jednocześnie, Polsce bogatej kapitałem ludzi - ich wiedzy, zdolności komunikowania się ze sobą, odwagi" - dodaje.

"Pozostanie Polska peryferii. Samotna wobec imperialnej Rosji. Uznawana za coś dziwacznie oryginalnego na Zachodzie" - uważa Celiński. Jego zdaniem, "za dwieście lat dzieci w szkole uczyć się będą, jak zepsuć to, co dawało nadzieję. Jak przegrać wygrane bitwy. Jak odebrać sens polityce".

"Walka nigdy się nie zakończy"

"Ta walka z Polakami innymi niż zwolennicy partii Prawo i Sprawiedliwość, wyznawcy religii smoleńskiej, posłuszni słuchacze ojca Rydzyka i grubego pęczka polskich katolickich biskupów nigdy się nie zakończy" - ocenia były przewodniczący Partii Demokratycznej.

"A kiedy sens w polskiej polityce zostanie pogrzebany, osikowym kołkiem przybity i kamieniem przywalony, oddamy się wreszcie temu, co najlepiej się tu sprzedaje - mitom" - wieszczy Celiński. "Mitom o naszej wyjątkowości i mitom o wiecznej wrogości sprzedajnej Europy. Wszyscy wokół, źli - my jedynie dumni i wspaniali tyle, że zdradzeni o świcie" - dodaje.

Cały tekst można przeczytać tutaj .

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM