Żakowski: Miller powinien wytoczyć proces ''Gazecie Polskiej'' za okładkę. To pomówienia

''Rosjanie podyktowali raport komisji Millera'' głosi dzisiejsza okładka ''Gazety Polskiej Codziennie''. - To jest sprawa procesowa - ocenił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Wczoraj w MON komisja złożona z tzw. ekspertów Macierewicza do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej przedstawiła swoje ''ustalenia''. Od kilku tygodni zapowiada była bomba - komentarze po niej jednak są zróżnicowane.

PiS mówi o „szokujących danych”, eksperci zarzucają, że nie dość, że nie przedstawiono żadnych nowych ustaleń, to dodatkowo pojawiły się bezpodstawne pomówienia.

- Odwaga dyletantów do wypowiadania się na tematy, o których nie mają pojęcia, to jeden z głównych problemów cywilizacji - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Jego zdaniem to „niepokojące”, że media ulegają retoryce. Np. Dzisiejszy „Fakt” grzmi, że „Raport smoleński pisano pod Rosjan”.

Jeszcze dalej idzie „Gazeta Polska”. - Pierwsza strona. „Rosjanie podyktowali raport komisji Millera”. To jest sprawa procesowa - ocenił Żakowski. - Nie mam cienia wątpliwości, że Jerzy Miller powinien wytoczyć proces i go szybko wygrać. To poważne, groźne pomówienia. Liczę, że sądy będą działały szybko - dodał publicysta.

Miała być bomba na konferencji Macierewicza. Wroński: nawet "zamachowi" dziennikarze nie byli zachwyceni

TOK FM PREMIUM