Żakowski: Miller powinien wytoczyć proces ''Gazecie Polskiej'' za okładkę. To pomówienia

''Rosjanie podyktowali raport komisji Millera'' głosi dzisiejsza okładka ''Gazety Polskiej Codziennie''. - To jest sprawa procesowa - ocenił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Wczoraj w MON komisja złożona z tzw. ekspertów Macierewicza do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej przedstawiła swoje ''ustalenia''. Od kilku tygodni zapowiada była bomba - komentarze po niej jednak są zróżnicowane.

PiS mówi o „szokujących danych”, eksperci zarzucają, że nie dość, że nie przedstawiono żadnych nowych ustaleń, to dodatkowo pojawiły się bezpodstawne pomówienia.

- Odwaga dyletantów do wypowiadania się na tematy, o których nie mają pojęcia, to jeden z głównych problemów cywilizacji - komentował w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

Jego zdaniem to „niepokojące”, że media ulegają retoryce. Np. Dzisiejszy „Fakt” grzmi, że „Raport smoleński pisano pod Rosjan”.

Jeszcze dalej idzie „Gazeta Polska”. - Pierwsza strona. „Rosjanie podyktowali raport komisji Millera”. To jest sprawa procesowa - ocenił Żakowski. - Nie mam cienia wątpliwości, że Jerzy Miller powinien wytoczyć proces i go szybko wygrać. To poważne, groźne pomówienia. Liczę, że sądy będą działały szybko - dodał publicysta.

Miała być bomba na konferencji Macierewicza. Wroński: nawet "zamachowi" dziennikarze nie byli zachwyceni

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (146)
Żakowski: Miller powinien wytoczyć proces ''Gazecie Polskiej'' za okładkę. To pomówienia
Zaloguj się
 • tom_58

  Oceniono 57 razy 21

  Jeszcze wczoraj Agoruchy i Tefałeny mówiły, że nic na tej konferencji nie było. A dzisiaj każą Millerowi iść do sądu. Więc jak to jest?

 • mietekkowalski

  Oceniono 77 razy 19

  No właśnie! Też mam nadzieję, że Miller pójdzie z tym do sądu! A co jeśli nie pójdzie?! Co mam wtedy myśleć panie Żakowski?!:)

 • jaroslaw-szafarski

  Oceniono 21 razy 13

  Nie mają żadnych dowodów na zamach, to konfabulują gdzie tylko mogą :). Pozdrawiam Panie Jacku!

 • matahari530

  Oceniono 58 razy 6

  Słynne cytaty
  (Moze to jednak towarzysz Żakowski powinien wytoczyc proces TOK FM?)

  Jacek Żakowski: "Po ZAMACHU wydawało się, że będziemy mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich."

  Radosław Sikorski: "Władze rosyjskie po ZAMACHU były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…"

  Donald Tusk: "Zarówno termin, sposób i treść ówczesnej konferencji i zaprezentowanie raportu MAK-u był oczywiście próbą sformułowania rosyjskiej tezy, jeśli
  chodzi o ZAMACH."

  Grzegorz Schetyna: "Robienie atmosfery wokół tego ZAMACHU, uważam, że jest haniebne"

  Tomasz Turowski "[...]bo mimo zaangażowania wszystkich środków, jakie mogliśmy włączyć, wciąż było nas zbyt mało - pracowała zaraz po ZAMACHU, tworząc między
  innymi centrum kryzysowe w administracji smoleńskiej."

  h t tp://www.tvn24.pl/wideo/zamach-w-smolensku-sikorski-i-zakowski-w-tok-fm,560126.html

 • ateofi

  Oceniono 39 razy 5

  Nie kłam Żakowski. Taśmy pogrązają Twoich idoli z PO no i oczywiście Millera.
  wpolityce.pl/smolensk/308463-intuicja-nie-zawiodla-milionow-polakow-komisja-millera-niczego-nie-badala-to-byla-wylacznie-operacja-propagandowa
  -----------------

  Żądamy konwencji chicagowskiej, załącznika 13. i to nie przeszkadza nam. Akceptujemy i nie podpowiadamy polskiemu premierowi, że powinien zmienić swoje stanowisko w tej sprawie. Ostateczna decyzja należy do premiera [Donalda Tuska], bo to premier zastrzegł sobie prawo osobistego nadzoru, może to niedobre słowo, ale bieżącego przypatrywania się naszym poczynaniom.

  My działamy, po uzyskaniu pierwotnie zgody premiera. Nasze ustalenia zostaną zderzone z ustaleniami rosyjskimi. Nieformalnie, w odbiorze społecznym.

  Jeżeli te raporty będą różne, to będzie do tego cała teoria budowana w społeczeństwie, że albo ten ukrył, albo tamten ukrył, ale na pewno prawda jest gdzieś jeszcze indziej. I w związku z tym oczekiwałbym, że nasze działanie będzie o tyle niestandardowe, że musi uwzględniać wymogi postępowania cywilnego i wewnętrzne dalsze ustalenia metodologiczne oraz dokumentów kończących muszą być zweryfikowane, z punktu widzenia tych okoliczności. Co do tego jestem przekonany.

  Państwo zdają sobie sprawę, że to nie jest tylko i wyłącznie dla ministrów, dla generałów, dla komisji przy ministrze infrastruktury. To będzie potężna dyskusja publiczna z różnymi, nieprzyjemnymi dla nas, sugestiami.

  Zaczynamy dotykać istoty problemu. Ja zacząłem od tego, że nie przeszkadza nam fakt, że zgodziliśmy się, że wypadek ma charakter wypadku cywilnego. To jest konsekwencja tego przyjęcia. Jeżeli ten raport będzie według norm wojskowych i nie będzie przystawał do raportów ICAO-wskich, to będzie właśnie ten dysonans, o którym wspomniałem. W związku z tym po pierwsze: ja bym poprosił, żeby przedyskutować zmianę raportu końcowego, albo wyprodukowanie dwóch raportów końcowych. Może to drugie jest lepsze, aczkolwiek czasochłonne… ( przez kogo? – pytanie z sali)… przez tę komisję naszą. My mamy tutaj cztery podmioty, które będą publikowały coś: komisję rosyjską, prokuratora rosyjskiego, komisję polską, prokuratora polskiego. Wszystkie te cztery podmioty są wzajemnie od siebie niezależne. W związku z tym albo zadbamy o spójność dialogu ze społeczeństwami – zwłaszcza ze społeczeństwem polskim, bo rosyjskie społeczeństwo, powiedzmy sobie szczerze, przez dwa tygodnie żyło również jakimś tam współczuciem, a po następnych dwóch miesiącach, oprócz garstki – w ogóle nie będą zainteresowani.

  Albo zadbamy o jednolity przekaz, który nie sprzyja budowaniu mitów i podejrzeń, albo sami sobie ukręcimy bicz na własne plecy.

  -----

 • jeunesse1

  Oceniono 23 razy 5

  Żakowski będzie miał nowa fuchę, będzie obrońcą Milera...Wystarczy tylko wziąć raport sowietów i Milera, i bez problemu widać, że są identyczne...Oczywiście różnią się językiem ,w którym są sporządzone. Wygląda na to, że" ktoś," od "kogoś" ściągał...

 • gawor4

  Oceniono 19 razy 5

  A Zbyniek już czeka na pozew Millera, i pęka ze śmiechu !

 • cholonek

  Oceniono 33 razy 5

  świat, polska, powiaty, gminy i przysiółki mają to od dawna w dupie. tylko czerska żyje smoleńskiem i zatruwa nim życie wszystkim innym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX