"To największe kłamstwo od czasów sowieckiego kłamstwa katyńskiego" - Kuczyński o teoriach PiS nt. katastrofy smoleńskiej

Zdaniem Waldemara Kuczyńskiego, "nie ma słów" na określenie tego, co kryje się za oskarżeniami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej. - Za tym de facto kryje się oskarżenie Tuska i Komorowskiego, że razem z Putinem, świadomie zamordowali 96 osób, że przygotowali największy mord politycznym od czasów Obławy Augustowskiej - mówił w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Publicysta, który był minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, uważa, że po raporcie przygotowanej przez komisję Jerzego Millera nie ma żadnych wątpliwości, co do przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

- Katastrofa jest wyjaśniona. Być może z wyjątkiem jednego elementu... - zaczął Waldemar Kuczyński. Ale skończyć nie mógł. Bo przerwał mu Piotr Gursztyn. - Wiem, rozmowy braci Kaczyńskich. To mitologia. Albo szaleństwo - ocenił szef TVP Historia.

- Czy ja używam epitetów? Niech pan sobie podaruje epitety pod moim adresem - odpowiedział Kuczyński.

Zdaniem publicysty, na "to co strona PiS-owska zrobiła" z katastrofą smoleńską trudno znaleźć słowa.

- Całość "dorobku" zespołu i komisji powołanych przez pana Macierewicza to, moim zdaniem, największe kłamstwo od czasu sowieckiego kłamstwa katyńskiego. Takiej skali łajdactwa nie znam nie tylko do 1989 roku, ale od czasów wcześniejszych - ocenił.

"Dotychczasowe ekshumacje nie potwierdziły przecież tezy o zamachu" - przypomina Lasek

TOK FM PREMIUM