Wajrak: Nowe prawo łowieckie to ''broń atomowa'' w rękach myśliwych. Będą mogli wygonić każdego z lasu

Wystarczy, że myśliwy stwierdzi, że utrudniasz mu polowanie, a będzie mógł cię usunąć z lasu. Takich zmian w prawie łowieckim chce minister Szyszko. - Szyszko reprezentuje konserwatywne lobby. Uważa, że wszędzie i zawsze trzeba polować i to najważniejsze na świecie - komentował w TOK FM Adam Wajrak.

Myśliwi nie tylko będą mogli wygonić z lasu należącego do skarbu państwa każdego, kto im się nie spodoba, ale również wyprosić właściciela z jego ziemi. Wystarczy, że stwierdzą, iż utrudnia im polowanie. Właściciel ziemi będzie musiał udowodnić przed sądem, że jego niezgoda na polowania wynika z przekonań religijnych - pisze w „Gazecie Wyborczej” Adam Wajrak.

Wajrak przypomniał w TOK FM, że TK stwierdził, że prywatny właściciel ziemi może zakwestionować to, że na jego terenie ktoś poluje.

Do tej pory każdy myśliwy mógł wejść na prywatną nieogrodzoną działkę - 100 metrów od zabudowań - i polować. Teraz właściciel będzie musiał udowodnić, że np. jego przekonania religijne zabraniają polowania i dlatego nie życzy sobie, by polowano na jego ziemi. - Dość absurdalna historia. Nie wystarczy, że po prostu nie chcę, by polowano - komentował Wajrak.
Druga rzecz - pojawia się przepis dotyczący utrudniania polowania. - Ale nie jest powiedziane, co to jest to utrudnianie. Nie ma też zapisu, że chodzi o celowe działanie. A jeśli nie ma zapisanej celowości działania, może to dotyczyć każdego: grzybiarza, fotografa przyrody. Nie sadzę, żeby wszyscy myśliwi byli, za przeproszeniem, zachłannymi idiotami. Bo wiadomo, że ten przepis będzie się w końcu kierować przeciwni nim. Ale min. Szyszko reprezentuje dość konserwatywne lobby. Uważa, że wszędzie i zawsze trzeba polować i to najważniejsze na świecie - komentował Wajrak. 
Zwrócił uwagę, że zapis dotyczący utrudniania polowania całkowicie zmienia dostęp do lasów. - I nie tylko, bo będą mnie mogli wygonić z mojej łąki. To jest broń atomowa w rękach myśliwych, ludzi którzy chcą zawładnąć naszymi lasami - dodał Wajrak. Jego zdaniem min. Szyszko, który tak głośno protestował przeciwko prywatyzacji lasów, dziś de facto chce je prywatyzować.

W Polsce jest ok. 100 tys. myśliwych.

Zmiana na gorsze. PiS proponuje prawo łowieckie, które zamiast naprawiać - pogarsza obecną sytuację

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (61)
Wajrak: Nowe prawo łowieckie to ''broń atomowa'' w rękach myśliwych. Będą mogli wygonić każdego z lasu
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 59 razy 27

  Wyglada troche jak dziedzic pruski w tej gustownie dobranej czapce uszatce. Podobnie z opisem zmiany prawa lowieckiego przyrownanego do broni atomowej, troche jak z wyjasnieniem prawem ekstradycji kiedy to w zwiazku z tradycja trzeba zwracac samolot.

 • tom_58

  Oceniono 69 razy 25

  Tak dla przypomnienia. Ten Adaś jest słynny z dwóch rzeczy.
  Z pierwszego buntu Rospudzkiego. Pamiętacie tą batalię w obronie unikatowych komarów i pijawek tam zamieszkujących.
  No i sprawa druga. Piękne panegiryki na cześć byłego ministra od środowiska. W gazecie wiadomo jakiej udawały eksperckie artykuły naukowe. Po 60 000 zł za sztukę.
  Ponieważ teraz minister wrogi to groszem raczej nie sypnie, więc można w niego walić ile wlezie.
  Chyba, że ... Chyba, że zapłaci eko-haracz, to wtedy się pomyśli.

 • nessuno

  Oceniono 25 razy 21

  Mamy 21 wiek, i takie zdziczenie. Myśliwy, to szczególny rodzaj barbarzyńcy. I niech nikt nie pitoli głupot,że oni wykonują potrzebną robotę, natura sama sobie bez tych wąsatych parchów poradzi.
  Mnie kiedyś taki wąsaty ciul w lesie też próbował pogonić, odpowiedziałem mu w krótkich żołnierskich słowach i dalej grzyby zbierałem.
  Kolejna kasta panów i władców, tfu.

 • westgreg

  Oceniono 16 razy 10

  100 tys ludzi z bronią pełni ważną rolę w strategii wojskowe MON. Muszą ćwiczyć.

 • dz-99

  Oceniono 16 razy 10

  Ale gdyby mogli straszyć jeszcze większych szkodników?
  Quadowców mianowicie?

 • cholonek

  Oceniono 19 razy 9

  Że też w XXI wieku tych wąsatych kałmuków, emerytowanych ormowców, milicjantów, trepów i zwykłych półgłówków jak piedroła Bronisław traktuje się poważnie i dopuszcza do głosu. Wstyd!

 • Mateusz Głazowski

  Oceniono 5 razy 3

  Niedawno zmarły przyjaciel mojej rodziny, leśnik z zamiłowania i polujący na mieszkańców lasu z aparatem fotograficznym, powiedział już kilka lat temu, że rośnie pokolenie mężczyzn, którzy nie są w stanie docenić piękna i radości seksu. Zadowolenie znajdują w zabijaniu. Człowieka nie mogą bo jak złapią to kara, ale zwierzęta i owszem. Prymitywne twory człekokształtne.

 • zatroskana_zona

  Oceniono 1 raz 1

  Jak czytam te komentarze tom_58, czy szpunga od razu wiem, że wypisuje je zwykła swołocz małokutasikowa czyli myśliwi , członkowie MIKI czyli myśliwskiego internetowego koła impotentów.. I od takich nie można chcieć konstruktywnych argumentów. Podobnie jak od szyszkownika- szkodnika. Dzięki niemu PIS staraci trochę wyborców wśród wegetarian i cyklistów ;) Jakis mały milion. Czy warto za 100 PSLowców??? Niech Jarosław sam sobie odpowie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX