"Mam wrażenie, że przywództwo KOD dotknięte jest 'dzieciokwiatyzmem'"

- Wolałbym, żeby marsz KOD zaczynał się przed siedzibą PiS. Tam jest jądro problemu - mówił w TOK FM Jacek Żakowski. Pierwszy powakacyjny marsz komitetu zacznie się przed siedzibą TK. - Ale teraz to nie Trybunał Konstytucyjny jest na agendzie - ocenił Tomasz Lis.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdaniem redaktora naczelnego "Newsweeka", głównymi grzechami KOD jest "rytualizm" i "dzieciokwiatyzm".

- Jak słyszę, że sobotni marsz jest przeciwko podziałom, to myślę, do cholery a kto nas podzielił? Zrobił to przecież PiS, a ja słyszę, jak Mateusz Kijowski mówi w wywiadzie, że nie o PiS chodzi. I on sam przeciwko PiS nie jest. Jeśli tak, to dlaczego KOD nie powstał przed wyborami? - pytał Lis w TOK FM.

"Rytualizm" - jak tłumaczył - doskonale pokazuje decyzja o wyborze miejsca ma pierwszą powakacyjną manifestację komitetu. Sobotnia demonstracja zacznie się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.

- Ja bym wolał zaczynać przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, przed gabinetem prezesa. Tam jest jądro problemu - ocenił Jacek Żakowski.

TOK FM PREMIUM