Wiceminister zdrowia projektu "Stop aborcji" nie zna, ale... "Światopogląd jest tak samo ważny jak zdrowie"

- Światopogląd jest tak samo ważny jak zdrowie - stwierdził wiceminister zdrowia w dniu, kiedy Sejm zdecydował o rozpoczęciu prac nad całkowitym zakazem aborcji i zaostrzeniem procedury in vitro. 

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPosłowie opowiedzieli się przeciwko odrzuceniu projektu zakazu aborcji. Za skierowaniem go do komisji i dalszym procedowaniem nad nim głosował cały klub PiS i posłowie Kukiz'15.

Sejm odrzucił za to w pierwszym czytaniu projekt liberalizacji prawa aborcyjnego. Projekt Stop Aborcji całkowicie zakazujący aborcji w Polsce głosami posłów został dziś skierowany do dalszych prac w komisjach.

Resort zdrowia komentuje - że nie zapoznał się jeszcze z jego założeniami - i nie ma w tej sprawie zdania, ale w rozmowie z reporterką Radia TOK FM, podsekretarz stanu w ministerstwie, Jarosław Pinkas stwierdza jednoznacznie- że światopogląd jest tak samo ważny - jak zdrowie Polek.

- Ja będę uciekał od kwestii światopoglądowych - mówił wiceminister Pinkas. - Nie od tego jestem. Oe niewątpliwie wpływają na zdrowie Polek, ale myślę, że światopogląd ma dość istotny wpływ na zdrowie. Światopogląd jest tak samo ważny jak zdrowie - stwierdził. Projekt prawicowego komitetu "Stop aborcji", przewiduje bezwzględny zakaz przerywania ciąży i odpowiedzialność karną dla każdego, kto powoduje śmierć dziecka poczętego, również dla matki. Zakazuje aborcji nawet w przypadku gwałtu kazirodczego, gdy zagrożone jest zdrowie kobiety czy w przypadku nieodwracalnego upośledzenia płodu - co wpłynie na dostęp do badań prenatalnych.

TOK FM PREMIUM