Jaki jest program PO? Schetyna: Będziemy go szukać. Nie chcemy się z licytować z PiS i dać 550 zł na dziecko

- Polacy nie oczekują od PO, żebyśmy powiedzieli "550+", zorganizowali wyścig z PiS na rozdawanie pieniędzy - stwierdził Grzegorz Schetyna w Poranku Radia TOK FM. - Musimy pokazać, jak ważny jest człowiek, jak ważny jest start młodych ludzi, jak ważna jest polityka senioralna - wymieniał.

- PiS był bardzo konsekwentny przez te cztery lata, zmierzał w tę samą stronę, budował narrację i pomysł na państwo, które zaopiekuje się ludźmi, którzy czuli się porzuceni przez III RP - mówił Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. Przykładami tego są program 500+ i Mieszkanie plus czy obniżenie kwoty wolnej od podatku. - Jaki może program Platformy? - spytał Grzegorza Schetynę.

- Będziemy go szukać - przyznał przewodniczący PO. - Założenia przedstawimy w niedzielę - dodał. - Polacy nie oczekują od PO, żebyśmy powiedzieli "550+", zorganizowali wyścig z PiS na rozdawanie pieniędzy - stwierdził Schetyna.

- Musimy pokazać, jak ważny jest człowiek, jak ważny jest start młodych ludzi, jak ważna jest polityka senioralna - wymieniał polityk. - To musi być całościowy program wizji Polski - państwa po PiS w 2019 r., kiedy zmieni się władza i dostaniemy do rąk efekty tego, co dzieje się dzisiaj i będzie przez następne trzy lata - mówił. - Polska nie będzie wtedy w dobrym stanie - podkreślił Schetyna.

TOK FM PREMIUM