Żakowski: Kaczyński dokonał podziału dzielnicowego. Mamy dzielnicę Szydło, Morawieckiego i Macierewicza

- Antoni Macierewicz nie podlega ani Szydło, ani Morawieckiemu - powiedział Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. - Mamy Polskę dzielnicową, w sensie politycznym przynajmniej - dodał.

- Nie kwestionuję kompetencji ekonomicznych Morawieckiego, ale bardzo mało na ich temat wiemy - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - To jest ekonomista rynkowy, menadżer bankowy, także doświadczony analityk i to wszystko. Finanse publiczne to jest kompletnie co innego - zaznaczył.

- To jest jak pytanie, czy operacje serca może robić dentysta - ciągnął publicysta. - Oczywiście może, jeżeli jest zdolny i się przyuczy. Morawiecki żadnych funkcji w sferze publicznej wcześniej nie pełnił, także w finansach publicznych - podkreślił, dodając, że będzie musiał się sporo nauczyć

"Mamy właściwie dwóch premierów"

W piątkowej prasie zdaniem Żakowskiego "najwięcej jest o pomazaniu". - O tym żarcie - nieżarcie premier Szydło na temat Morawieckiego i jej samej, że oto są pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego oboje - przypomniał. - Dwóch pomazańców, czyli mamy właściwie dwóch premierów - stwierdził dziennikarz.

Przypomniał dowcip o Lechu Wałęsie i Tadeuszu Mazowieckim. - Mazowiecki budzi się i słyszy w radiu: "Prezydent Lech Wałęsa mianowal premierem pana ble ble ble". Dzwoni do Wałęsy i mówi: "No jak to, przecież ja jestem premierem, trzeba było mnie chociaż uprzedzić, że mnie odwołujesz". Wałęsa na to: "Ja cię wcale nie odwołuje, ja ci tylko dałem drugiego do pomocy" - mówił Żakowski.

"Trzecią dzielnicę ma Macierewicz"

- Coś takiego teraz wykonał Kaczyński - ocenił. - Dokonał rozbioru albo podziału dzielnicowego rządu. Dwie dzielnice są absolutnie pewne, dzielnica Szydło i Morawieckiego - zaznaczył.

- Trzecią dzielnicę ma niewątpliwie Antoni Macierewicz, który nie podlega ani Szydło, ani Morawieckiemu - stwierdził publicysta. - Mamy Polskę dzielnicową, w sensie politycznym przynajmniej - dodał Żakowski.

DOSTĘP PREMIUM