"Nie rozumiem opozycji. Walczą o elektorat, a powinni walczyć o Polskę. Razem. PiS łamie demokrację, trzeba zrobić przedwczesne wybory"

Józef Pinior uważa, że opozycja jest bierna. - Ja na miejscu przywódców opozycji prowadziłbym kampanię referendalną na rzecz przyspieszonych wyborów. Czy opozycja jest gotowa? Musi być! Jak nie jest, to po co opozycja?! - dziwił się w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZdaniem Józefa Piniora porozumienie ponad podziałami Nowoczesnej i PO jest niemożliwe. - Partia Petru powstała w opozycji do Platformy - mówił w Poranku Radia TOK FM były senator PO, działacz opozycji demokratycznej w czasie PRL.

- Jeśli opozycja ma przeciwstawić się intelektualnie, duchowo, politycznie PiS, to musi pokazać, że jest połączona strategicznie . Teraz jest. Przywódcy nie mają jeszcze lepszego pomysłu. Przecież to się powinno stać, w kontekście masowych protestów, które mamy w Polsce. Ja tego nie rozumiem, dlaczego przywódcy partii opozycyjnych nie są w stanie wydać jednego strategicznego oświadczenia, że łączy ich to czy tamto - dziwił się Pinior w TOK FM.

- Słabością polskiej opozycji jest to, że ona jest apolityczna, boi się polityki, jest do niej zniechęcona. Polityka odbywa się w parlamencie. Jeśli chcemy pomóc kobietom w Polsce, to musimy to zrobić w parlamencie - ocenił. - Ja na miejscu przywódców opozycji prowadziłbym kampanię referendalną na rzecz przyspieszonych wyborów. Czy opozycja jest gotowa? Musi być! Jak nie jest, to po co opozycja?! - mówił Pinior. Jego zdaniem opozycja nie jest w stanie przeciwstawić się PiS. - Trzeba o tym mówić, że władza złamała demokrację w tym sensie, że łamie infrastrukturę liberalną polskiej demokracji. I to można przerwać tylko wzywając do przedterminowych wyborów, co nie znaczy, że one się odbędą. Ale wokół tego należy mobilizować społeczeństwo - powiedział Pinior.

Dodał, że "nie ma wątpliwości", że w następnej kadencji Sejmu będzie w nim lewica, czyli partia Razem.

Zobacz wideo

Na temat aborcji przeczytasz też w książce "Pro. Odzyskajmy prawo do aborcji" >>

DOSTĘP PREMIUM