Głowacki o ostatnim spotkaniu z Wajdą: Widocznie się zagapił...

- Mówił, że śmierć krąży koło jego domu, ale zagląda przez okna i widzi, że on siedzi i pisze cały czas, więc macha ręką i odchodzi: "Niech sobie popracuje jeszcze" - mówił Janusz Głowacki w Radiu TOK FM. - No a widocznie się zagapił - dodał pisarz.

- Ja z nim ostatnio rozmawiałem jakieś dwa tygodnie temu i on opowiedział fajną rzecz - mówił Janusz Głowacki o zmarłym w niedzielę Andrzeju Wajdzie.

- Śmierć tak krąży koło jego domu, ale zagląda przez okna i widzi, że on siedzi i pisze cały czas, że jest zajęty, więc macha ręką i odchodzi: "Niech sobie popracuje jeszcze". No a widocznie się zagapił - dodał pisarz w audycji "A teraz na poważnie".

"Przeżywam takie śmierci raz za razem"

Głowacki dwukrotnie współpracował z Wajdą, napisał scenariusz do jego filmów "Polowanie na muchy" i "Wałęsa: Człowiek z nadziei". - I ta śmierć go... coś zupełnie koszmarnego. Ja już przeżywam takie śmierci raz za razem teraz - mówił dramaturg.

W audycji pojawiło się wiele anegdot, m.in. o poczuciu humoru reżysera czy o sporach Wajdy z Głowackim, jakie sceny włączyć do filmu o Wałęsie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
Głowacki o ostatnim spotkaniu z Wajdą: Widocznie się zagapił...
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 9 razy 5

  Wszyscy a kompletnie zaskoczeni, przeciez jeszcze niedawno rzeski pelen werwy i zycia rezyser atakowal dziennikarzy na lotnisku, stad pewnie te przedziwne koncepcje z zagapieniem, smiercia krazaca wokol domu, czy kosa w drzwiach etc.Tak czy inaczej pokoj wiekuisty nad jego dusza.

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 3

  Niech odpoczywa w spokoju. Jestem wdzięczna za "Ziemie obiecaną" ( w starej wersji!!!)" Kanał" i "Dantona"

 • mamjuz1000lat

  Oceniono 10 razy 2

  Będziemy go pamiętać za te wspaniałe kultowe filmy a nie za końcówkę gdzie dał się zmanipulować PłO. Świeć panie nad jego duszą.

 • bihepi

  Oceniono 4 razy 0

  @ksenofobista
  WIELKI REŻYSER ANTONI KRAUZE niedługo otrzyma od "pana od kultury" pierdylion PLNów na nakręcenie sequelu filmu "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Film będzie opowiadał o odnalezieniu Św. Graala przez dwóch zawadiackich przystojniaków z Żoliborza.
  Obie główne role zagra aktor - Rewiński.
  Muzykę skomponuje Pietrzak, (bo pan Kilar zaczął się wstydzić tego towarzystwa).
  **************
  Nieprzyznanie Oscara dla tego filmu będzie potraktowane przez stronę polską, jako zerwanie traktatu północnoatlantyckiego i spotka się z natychmiastową reakcją oddziałów ONR (Obrońcy Naszych Rewirów).

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 3 razy -1

  Rozpoznałem film. To "Ziemia obiecana" pociachana nożyczkami przez starca, bo Kalina gdy film kręcono robiła Olbrychskiemu na planie to, co młodemu reżyserowi się podobało.
  Różne są prawa starości. Prawo do szajby też.
  Mnie szkoda, że ten wielki artysta tak na starość się pogubił.
  Człowiek niewątpliwie ponadprzeciętny.
  Wielu takich odeszło.

 • ksenofobista

  Oceniono 15 razy -1

  A kto teraz zrobi film " O JEDNYM TAKIM CO UKRADL POLSKE". Czlowiek klamstwa, obludy i zawisci. Jareczek Kaczynski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX