"Rz": Francja ustali nowe granice Unii. Wielowieyska: Muszę zmartwić Kaczyńskiego i Orbana

Czy Polska i Węgry podzielają "wartości europejskie"? Faworyt w wyścigu do prezydenckiego fotela Francji ma wątpliwości. "Skoro nie zgadzają się na przyjęcie uchodźców i rozważają całkowity zakaz aborcji"...

"Francja ustali nowe granice Unii Europejskiej" - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". "- Tylko kraje, które podzielają 'wartości europejskie', będą mogły uczestniczyć w budowie przyszłej Unii - ostrzegł faworyt w wyborach prezydenckich wiosną 2017 r. Alain Juppe" - możemy przeczytać.

"A można jego zdaniem mieć wątpliwości, czy Polska i Węgry należą do tego grona, skoro nie zgadzają się na przyjęcie uchodźców i rozważają całkowity zakaz aborcji. - Poszerzenie Unii było nieprzemyślane - dodał były premier i szef MSZ" - zaznacza dziennik.

"A my skłóciliśmy się zarówno z Francją jak i Niemcami"

- Juppe będzie prawdopodobnie prezydentem Francji i niestety muszę zmartwić Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana - powiedziała Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM. - On zupełnie nie pasuje do koncepcji pod tytułem "lewica nas zwalcza" i "lewicowa UE nas prześladuje", ponieważ jest to kandydat prawicy - wyjaśniła.

- Niemcy czekają właśnie na taki wybór. Chcą, żeby to Francja i Niemcy ciągnęły UE do przodu - mówiła Wielowieyska. - A my właśnie, przypominam, skłóciliśmy się zarówno z Francją jak i z Niemcami - dodała dziennikarka.

- Przecież słowo "niemiecki" w mediach publicznych występuje praktycznie cały czas jako obelga - oceniła. - Naprawdę wielkie gratulacje: zostaniemy sobie z Orbanem na obrzeżach UE - podsumowała publicystka.

TOK FM PREMIUM