"Rz": Francja ustali nowe granice Unii. Wielowieyska: Muszę zmartwić Kaczyńskiego i Orbana

Czy Polska i Węgry podzielają "wartości europejskie"? Faworyt w wyścigu do prezydenckiego fotela Francji ma wątpliwości. "Skoro nie zgadzają się na przyjęcie uchodźców i rozważają całkowity zakaz aborcji"...

"Francja ustali nowe granice Unii Europejskiej" - pisze dzisiejsza "Rzeczpospolita". "- Tylko kraje, które podzielają 'wartości europejskie', będą mogły uczestniczyć w budowie przyszłej Unii - ostrzegł faworyt w wyborach prezydenckich wiosną 2017 r. Alain Juppe" - możemy przeczytać.

"A można jego zdaniem mieć wątpliwości, czy Polska i Węgry należą do tego grona, skoro nie zgadzają się na przyjęcie uchodźców i rozważają całkowity zakaz aborcji. - Poszerzenie Unii było nieprzemyślane - dodał były premier i szef MSZ" - zaznacza dziennik.

"A my skłóciliśmy się zarówno z Francją jak i Niemcami"

- Juppe będzie prawdopodobnie prezydentem Francji i niestety muszę zmartwić Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana - powiedziała Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM. - On zupełnie nie pasuje do koncepcji pod tytułem "lewica nas zwalcza" i "lewicowa UE nas prześladuje", ponieważ jest to kandydat prawicy - wyjaśniła.

- Niemcy czekają właśnie na taki wybór. Chcą, żeby to Francja i Niemcy ciągnęły UE do przodu - mówiła Wielowieyska. - A my właśnie, przypominam, skłóciliśmy się zarówno z Francją jak i z Niemcami - dodała dziennikarka.

- Przecież słowo "niemiecki" w mediach publicznych występuje praktycznie cały czas jako obelga - oceniła. - Naprawdę wielkie gratulacje: zostaniemy sobie z Orbanem na obrzeżach UE - podsumowała publicystka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (532)
"Rz": Francja ustali nowe granice Unii. Wielowieyska: Muszę zmartwić Kaczyńskiego i Orbana
Zaloguj się
 • biba1234567

  Oceniono 57 razy 45

  Cytat z Ryśka z banku

  Petru: Naszym obowiązkiem jest przyjmowanie uchodźców
  Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, przekonuje, że „obowiązkiem Polaków jest przyjmowanie uchodźców”. Według polityka obowiązek ów wynika z tego, iż Polacy wielokrotnie byli w takiej sytuacji oraz wyznają wartości, które to nakazują.

  „Naszym obowiązkiem jest przyjmowanie uchodźców. To nie tylko kwestia tego, że wielokrotnie byliśmy w podobnej sytuacji ale także wartości, które wyznajemy. Nie możemy pozostawić samym sobie ludzi, którzy przez wojnę i prześladowania muszą uciekać z domów.” – pisze Petru.

  Nie wystarczy przecież zaprosić ich do Polski – trzeba im zapewnić szkoły i zajęcie. W Polsce żaden z rządów nie przygotował takiego systemu. Nie mamy opracowanej żadnej sensownej polityki w tej sprawie. Przyjmując jednak niewielką ilość osób, będziemy musieli stopniowo taki system wypracować – dodaje.

  *****************************
  Soros kazał mu przyjmować 90.000 arabowa rocznie
  Wpiszcie w google" Ryszard Petru za przyjeciem uchodźców.

  To Platforma wynegocjowała, że przyjmiemy tylko tych, co mają dokumenty, było to sprytne posunięcie, bo wiadomo, że araby nie mają dokumentów. Nie musimy dzięki Platformie przyjmować nikogo, a i tak nie złamiemy ustaleń.

  Głupie kraje jak Czechy, Słowacja i Węgry po prostu wetowały a ewa Kopacz sprytnie negocjowała.

  To właśnie dlatego powstała Nowobogacka ćwierćinteligenta petru, bo zgorzkniały frasyniuk, balcerowicz byli oburzeni, że PO nie chce przyjmować nielegalnych imigrantów. Pertu chce przyjmować 90.000 arabów rocznie. Wpiszcie w google ryszard petru za przyjeciem uchodźców i przekażcie rodzinie i znajomym.
  U mnie cała masa znajomych głosowała na petru, ale teraz po jego kompromitujących wypowiedziach i chęci przyjmowania arabów wszyscy wracają do głosowania na PO.

  Tvn24 popiera Nowobogacką niedorajdy petru, który osłabiając PO dał władzę pisowi.

  A ty Wieloweijska tak już nei przeżywaj co jakis Francuz powiedział. NIe przyjmiemy całej Afryki, bo to absurd i utopia.

 • kenijro

  Oceniono 66 razy 40

  "Skoro nie zgadzają się na przyjęcie uchodźców i rozważają całkowity zakaz aborcji"...

  A jak ta teoria o niemoralnym nieprzyjmowaniu uchodźców, rzekomo tylko przez Polskę i Węgry, wygląda w praktyce?
  ŻADEN kraj już ich nie chce, włącznie z Francją, państwa pobudowały zasieki i mury a najbardziej antyuchodźcza Austria, dzięki której ta gigantyczna wędrówka afrykańskich ludów w głąb UE została zatrzymana, proponuje zakupienie specjalnej wyspy z dala od lądu, gdzie można by gromadzić imigrantów.

  Co do ekstremizmu antyaborcyjnego - pełna zgoda. Jakieś czuby dążą do średniowiecza i jest to patologia, która nie powinna mieć miejsca.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 97 razy 39

  "Juppe będzie prawdopodobnie prezydentem Francji"

  Tak a UK nie zagłosowała za wyjściem z UE ;)

 • eco82

  Oceniono 76 razy 38

  Poszerzenie unii było dokladnie przemyślane. Unia potrzebowała rynków zbytu, rynków bezcłowych, potrzebowała ekspansji na wschód swoich koncernów, potrzebowała taniej siły roboczej w tych koncernach. i unia sobie myślała, że jak sie to pięknie marketingowo opakuje, dobrze opisze w prasie, którą właśnie po to wykupiono, to cała ta wschodnia europa będzie tej unii wdzięczna po wsze czasy i odpuści w wielu kwestiach. Tyle, że są jeszcze ludzie pamiętający zachowanie aliantów w czasie i po II wojnie światowej.

 • eco82

  Oceniono 88 razy 38

  Aborcja i przyjmowanie uchodźców jako najwyższe wartości europejskie. Sankcje przeciw łamiącej konwencje i pokój Rosji, to wg Francji wspieranie Polskiej polityki zagranicznej. Wynika z tego, że utrzymanie pokoju nie jest wartością europejską
  Nieźle poyebane to wszystko. Takie wartości mogą sobie wsadzić tam, gdzie gej, który również jest najwyższą europejska wartością, przyjmuje swojego kochanka.

 • 66kropek

  Oceniono 148 razy 38

  Kupujmy te caracale! Zaraz ! Teraz szybko! Dwa razy drożej i bez żadnego offsetu ! I black hawki tez, bo Amerykanie będą nas chcieli wyrzucić NATO!

 • dryl1

  Oceniono 65 razy 37

  Red. Wielowieyska , proszę tak nie przeżywać. Ciekawe skąd ma Pani takie informacje ? Chyba Unia to nie aborcja i uchodźcy? No może dla Lewaków. W takim razie współczuję , bo to raczej proste, żeby nie powiedzieć prostackie. Pozdrawiam.

 • chada

  Oceniono 72 razy 36

  Francja już pokazywała swoje oblicze podczas każdej akcji, w której należało wspomóc Polaków. To zawsze były cykory (przyp. II wojna światowa).

 • chada

  Oceniono 68 razy 36

  Ta Wielowieyska jest coraz bardziej mierna (ale wierna Gw/PO/Nowoczesnej) i stosuje coraz durniejsze metody ataków na PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX