Lubnauer: Próbuje się w idiotyczny sposób mścić na kobietach, które wzięły udział w Czarnym Proteście

- Prokuratura powinna to umorzyć - powiedziała Katarzyna Lubnauer o postępowaniu ws. Czarnego Protestu. - Umarzała dużo ważniejsze śledztwa, np. w kwestii niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego - dodała.

- Prokuratura poszukuje organizatorek Czarnego Protestu. Zgłosiła się już pani? - pytała Dominika Wielowieyska w Poranku Radia TOK FM. - Na razie przez Twittera - odparła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Śledczy wystąpili do stołecznego ratusza o podanie danych organizatorów po doniesieniu złożonym przez NSZZ "Solidarność", które uważa, że protestujące nielegalnie wykorzystały znak "Solidarności". Polki nie pozostawiły tego bez odpowiedzi. Masowo zgłaszają się jako organizatorki manifestacji, petycję podpisało już prawie pięć tysięcy osób.

"Jak się próbuje w idiotyczny sposób mścić..."

- Doszło do ośmieszenia prokuratury - oceniała Lubnauer. - Pomysł, żeby ścigać Czarny Protest, dlatego że pojawił się znak graficzny "Solidarności", jest po prostu śmieszny - mówiła.

- Organizatorek Czarnego Protestu było tyle, ile było kobiet, które w nim uczestniczyły - zaznaczyła polityk. - Każda z nas czuje się organizatorką. Każda z nas czuje się, że biorąc w nim udział powinna teraz przystąpić do wspólnej akcji zgłaszania się do prokuratury - stwierdziła. - Niech nas skarżą - dodała Lubnauer.

- Jak się próbuje w idiotyczny sposób mścić na kobietach, które wzięły udział w proteście, to należy to utrudnić - mówiła posłanka Nowoczesnej. - Prokuratura powinna to umorzyć. Umarzała dużo ważniejsze śledztwa, np. w kwestii niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego - podkreśliła.

 

 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (94)
Lubnauer: Próbuje się w idiotyczny sposób mścić na kobietach, które wzięły udział w Czarnym Proteście
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 64 razy 32

  Widzę,że Lubnauer w tej krótkiej rozmowie zdążyła dotknąć wszystkich ważnych i palących tematów , została nawet lobbystka Łodzi. Czekam wraz z innymi mieszkańcami na jej działania w tym zakresie!

 • swansea

  Oceniono 67 razy 31

  związek ma zastrzeżone prawo własności przez sąd. tak jak pepsi czy inne microsofty. w rozumieniu prawa znak jest ich własnością. złość się na sąd (niezależny) a nie na związek, że teraz broni swoich praw (jakkolwiek to moralnie wygląda, ma do tego pewne prawo). sami przecie obrońcy demokracji wołają o szanowanie prawa, więc 'dura lex, sed lex'.. no chyba, że obrońcy zawsze biorą z sobą granat do sądu, ale to ofkoz w imię praworządności .. :)

 • szpung

  Oceniono 48 razy 30

  w przypadku czerskiej i jej nowej gwiazdy Lubnauer. machiavelli moglby poczuc wyrzuty sumienia, nie przesuwajcie kolejnej granicy instrumentalnego traktowania prawa i konstytucji.

 • beor

  Oceniono 69 razy 7

  Dlaczego prawa własności mają ustępować przez feministkami?
  Pani Dominika pewnie zapomniała o to zapytać...
  Wiadomo: jest pracownikiem gazety nie dziennikarzem.

 • clamcay

  Oceniono 48 razy 6

  oczywiście urocze jest to zgłaszanie się kobiet (w tym polityczek) jako organizatorki, niemniej jednak cała sprawa z nszz solidarność dotyczy naruszeń praw autorskich do znaczka a nie demonstracji jako takiej... prokuratura pewnie sprawę umorzy, ale chyba nikt nie lubi jak się ktoś podpina do jego własności, prawda?

  można mieć pretensje do Piotra Dudy i związku, ale fakty są takie, że to oni mają prawa do znaczka. Jeśli jedna czy druga Pani Posłanka nie rozumie pojęcia własności (w tym przypadku intelektualnej), to ja chętnie zapożyczę sobie od Niej samochód albo mieszkanie.

 • aniol45

  Oceniono 55 razy 5

  Wszyscy tak broniący praw autorskich i intelektualnych zapomnieli ze kobiety protestowały w SPRAWIE WŁASNOŚCI WŁASNYCH CIAŁ ISWEGO ŻYCIA !!!! Co stanowi większa wartość ??? !!!!

 • zdzisek1949

  Oceniono 10 razy 2

  Katarzyna Lubnauer to resortowe dziecko - jej ojciec był długoletnim
  członkiem PZPR odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, zaś jej matka
  wiernie służyła długie lata w PZPR. Byli członkowie PZPR trzymają kciuki
  za resortowe dziecko Katarzynę Lubnauer !

 • jank2323

  Oceniono 8 razy 2

  Organizator jest z imienia i nazwiska wskazany w zgłoszeniu manifestacji.
  Po co ktoś wysyła te listy?

 • gazeta-za-10

  Oceniono 56 razy 2

  W ubiegłym tygodniu w gazecie prym wiodła posełka Mucha, w bieżącym tygodniu posełka Lubnauer wychodzi zdecydowanie na prowadzenie, a Biedroń czeka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX