"Gdybym, jak Macierewicz, był w jednej organizacji z lobbystą Lockheed Martin, media dostałyby szału"

- Co by robił PiS, gdybym ja jako minister obrony miał powiązania z lobbystą Airbusa i w odwrotnej sytuacji skasował kontrakt na black hawki i wybrał caracale? - zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM Tomasz Siemoniak. To komentarz b. szefa MON do decyzji o zerwaniu porozumienia ws. zakupu śmigłowców.

- Co by robiły media przychylne obecnemu rządowi, gdym ja, prezydenty Komorowski czy minister Klich byli w jednej organizacji z lobbystą na stronie internetowej "Friends of Poland"? Czy to nie byłoby powodem do jakiego absolutnego szału? A tymczasem Antoniemu Macierewiczowi można to wszystko wybaczyć, jest jakaś taryfa ulgowa - powiedział Tomasz Siemoniak.

Były minister obrony komentował w Radiu TOK FM sprawę zerwanego przez Polskę porozumienia na zakup 50 śmigłowców Caracal od francuskiego koncernu Airbus.

Mówiąc o powiązaniach Antoniego Macierewicza z byłym amerykańskim senatorem Alfonse Marcello D'Amato, Siemoniak przypomniał sprawę, którą dokładnie opisała "Gazeta Wyborcza". W tekście "Alfonse D'Amato. Nowojorsko-smoleński łącznik Macierewicza?", opisano związki Macierewicza z b. senatorem i lobbystą Lockheed Martin - właścicielem zakładów w Mielcu [to tam produkuje się śmigłowce black hawk, które mają być na wyposażeniu wojsk specjalnych - red.].

"Wyborcza'' stawia pytanie, czy nie jest konfliktem interesów, że D'Amato lobbuje na rzecz firm przemysłu lotniczego, a szef MON decyduje o zakupach dla polskich sił powietrznych.

Siemoniak przypomniał, że decyzję o zerwaniu negocjacji offsetowych z francuskim koncernem podjął arbitralnie właśnie minister Macierewicz.    .

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (131)
"Gdybym, jak Macierewicz, był w jednej organizacji z lobbystą Lockheed Martin, media dostałyby szału"
Zaloguj się
 • 13facet13

  Oceniono 14 razy 8

  niektóre wpisy trudno nawet czytać bez relanium - trudno uwierzyć ,że aż tak źle jest

 • fractale

  Oceniono 102 razy 8

  Jakoś nie ma tu pisowskich trolli, tak chętnie wyskakujących przy innych tematach. Przypadek?

  Antoni Macierewicz ma łatkę rewolucjonisty (fani) lub wariata (nie fani). A to cyniczny gracz, zaskakująco skuteczny w nieponoszeniu odpowiedzialności za swe, cokolwiek kontrowersyjne z reguły,działania. Choćby politycznej odpowiedzialności.

 • belzebut

  Oceniono 47 razy 5

  3 pytania do Siemioniaka: 1) Dlaczego śmigłowce miały być 2 razy droższe od kupionych przez Kuwejt, 2) dlaczego armia francuska właśnie je wycofuje, 3) ile wyniosła łapówka?

 • passtorian

  Oceniono 33 razy 3

  To , ze Macierewicz jest psycholem nie ma najmniejszej watpliwosci. Ale jak ci ktorzy go nie znosza moga go oskarzac o prorosyjskie sympatie skoro typ preferuje amerykanskie helikoptery - to jest niewytlumaczalne. Ale tak sie zawsze dzieje u idiotow nasyconych anty rosyjska propaganda. Takie ograniczone mloty.

 • rastablaster

  Oceniono 40 razy 2

  jeden sprzedawczyk wylewa pomyje na drugiego sprzedawczyka. tylko popcornu brakuje :).

 • passtorian

  Oceniono 74 razy 2

  Dyletant Siemoniak jest niewiarygodny. Trzeba tu przypomniec , ze ten typ, przy calkowitym poparciu Bula Komorowskiego zadluzyl Polske na ponad110 miliardow zlotych zakupami militarnego zlomu z francuskich, niemieckich i amerykanskich demobilow. Taki to medrzec. W ten sposob obnizyl wiarygodnosc polskiego zlotego i pogorszyl sytuacje ekonomiczna kraju. Bezwartosciowy, dla Polakow facet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX